ÜlkeKültür.com

Otonom araçların şaşırıp kalakaldığı tuz tuzağı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bile dikkatini çekti

0 3

2017’de sanatçı James Bridle, tuzun ve yol işaretlerini anlamanın, birbiriyle çelişen iletiler vererek otonom bir aracı nasıl felç edebileceğini gösterdi. Aracın etrafındaki, biri kırık şeritler halinde, oburu ise bir blok çizgisi olan iki tuz halkası, araca birebir anda hem geçmesini hem de durmasını söylüyor. Sonuç? Araç hiçbir şey yapamadan ortada kalakalıyor.

Gelecekteki modeller bu kandırmacanın üstesinden gelebilir, lakin insanların kendi kendine giden bir otomobilin kendi kendini sürme kapasitesini bozabilecek halde çevreyi manipüle etme mümkünlüğü hakkında ileride de soru işaretleri çıkaracak üzere görünüyor.

Tuzak, görünüşe nazaran, Tesla CEO’su Elon Musk’ın dikkatini çekmiş üzere görünüyor. Tuz çemberi hakkında tweet atan ve şu anda askıya alınmış bir hesaba karşılık veren Musk, “Muhtemelen bu tuzak Autopilot yapısına sahip bir Tesla’yı durdurabilir, lakin Tam Kendi Kendine Sürüş Yeteneği olan bir araçta çalışmaz. Yeniden de, şayet bir kuka halkası kurarsanız, aracı durdurmanız mümkün olabilir” dedi.

Otonom araçların tuzla nasıl kandırıldığını aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya