ÜlkeKültür.com

Bir Tesla vukuatı daha: Bir anda alev alan Tesla Model S, kısa müddette pert oldu

0 180

Hafta sonunda bir Tesla Model S, Sacramento’nun dışındaki bir otoyolda ilerlerken bir anda alev aldı. Yangını denetim altına almak için kıymetli ölçüde insan gücü ve suyun bölgeye getirilmesi gerekti.

Yetkililer, Model S şoförünün otoyol suratlarında seyahat ettiğini ve alt gruptan ağır siyah bir duman çıktığını fark ettiğini söylüyor. Şoför aracı kenara çekip inançlı bir halde otomobilden çıkmayı başarsa da yangın şiddetlendi ve Model S’in ön kısmına sıçradı. Neyse ki yangında yaralanan olmadı.

Yetkililer, olayın bir pil yangınından kaynaklandığını söylüyor.

Sacramento itfaiyesi, yangının denetim altına alınabilmesi için bir saatten fazla çalışmak zorunda kaldıklarını, yaklaşık 22.700 litre su kullanıldığını açıkladı.

CNBC tarafından belirtildiği üzere, lityum iyon piller alev aldığında çok fazla ısınıyor ve daha süratli yanıyor. Ek olarak bu piller, birinci yangından saatler ve hatta günler sonra bile tekrar alev alabiliyor. Tesla yangınında bu kadar fazla suyun kullanılmasının nedeni de tam olarak bu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking