ÜlkeKültür.com

Google’a yağan şikayetlerin ardında kim var? Gerçek Musk mı, geçersiz Musk mı?

0 106

Musk epeyce geniş bir takipçi kitlesine sahip olduğundan, paylaştığı memler Twitter’dan çok daha ötesinde dolaşıyor. Bu durum birtakım ‘girişimcilere’, Musk’ın memlerini tişörtlere ve öbür eserlere basan dropship hizmetleri kurarak bunları işlerinde kullanmaları için ilham veriyor.

Öyle ki, Musk’ın memleri ile süslenmiş baskılı tişörtler artık çeşitli çevrimiçi mağazalarda satılıyor ve bu çeşit eserlere yönelik ağır bir talep var.

Ama artık, Elon Musk olduğunu argüman eden bir kişinin, son günlerde Google’ı bu tip eserlerin yayından kaldırmasını talep eden bildirimleriyle bombardımana tuttuğu ortaya çıktı. Talepler, arama motorunu teknoloji milyarderi tarafından paylaşılan memlerle süslenmiş tişörtlerin listelerini kaldırmaya çağırıyor. Hatta Tesla AI Day tişörtünün bir kopyası da şikayetler ortasında yer alıyor.

Elon Musk’ın sağı solu belirli olmasa da, ortada bir sahtekar olması büyük ihtimal üzere görünüyor. Lakin öteki yandan bu, “internetle oynamayı“ seven Musk’ın ismini daha geniş kitlelere duyurmak için bir teşebbüsü de olabilir.

Şu an DMCA’e ağır bir halde Google’dan telif haklarını ihlal eden tişörtlerin temaslarının arama sonuçlarından kaldırılmasına yönelik istekler geliyor. Hatta taleplerden birinde ‘Musk’ lakaplı biri, ‘kendi’ tweetlerinden birine atıfta bulunarak “Aşağıdaki web siteleri telif hakkımı çaldı ve bunları satmaya hakları yok, lütfen aşağıdaki irtibatları arama sonuçlarından kaldırın” diye de yazmış. Bakalım sonuç ne olacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Tuzla Eşya Depolama - Bebek Takıları - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/