ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

0 0

Investing.com – BIST 100 endeksi, güne %0,54 artışla 4.880,46 puandan başladı. 

Rekor tazelemeye devam eden endeks, dünkü süreçlerde 4.727 – 4.864 puan aralığında hareket ettikten sonra günü %1,54 yükselişle 4.854 puandan kapattı. 

Borsa İstanbul açılışında en çok yükselen bölümlerin başında inşaat, elektrik ve metal ürünleri vardı. Kimyasal, petrol ve plastik, güne hafif satıcılı başlarken teknoloji, spor ve sınai endeksi güne yatay başladı. 

Bankalar ve holding kesimi ise hafif alıcılı bir başlangıç yaptı. 

BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında güne en yüksek kıymet artışıyla başlayan paylar, %7 yükselen {{1172936|AYDEM}  ve %4 bandında paha kazanan GESAN oldu. Güne satıcılı başlayan endekslerin başında ise %5 düşen HEKTS ve %4’e yakın kayıpla başlayan SASA bulunuyor. 

Borsa İstanbul genelinde YBTASUZERB ve ALFAS, tavan fiyatından süreçlere başladı. ALFAS, böylelikle borsaya kote olduğu günden bu yana 7. tavan fiyatına ulaştı. 

KERVN, MIATK ve ETYAT ise açılışta en çok paha kaybeden paylar oldu. 

Yurt dışı piyasalarında ABD borsaları, dün günü hafif alıcılı kapattı. ABD piyasaları, bugün Şükran Günü nedeniyle tatil. Asya endeksleri, sabah saatlerinde karışık bir seyre sahip. Çin endeksleri, negatif devam ederken Asya’nın geri kalanı kapanışa yanlışsız müspet harekete sahipti. ABD ve Avrupa vadelileri ise sabah saatlerinde müspet seyrini sürdürüyordu.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya