ÜlkeKültür.com

Paribu’dan Gençlik ve Spora Yönelik Araştırma

0 694

Türkiye’nin önde gelen kripto para alım satım platformu Paribu, Team Paribu projesi ile desteklediği spor dallarının genel çerçevesini ortaya koymak için bir araştırma yaptı. Katılımcıların yüzde 61’i sporu bir hobi olarak görürken, yüzde 28,8’i spor malzemelerine bütçe ayırabileceklerini belirtiyor.

Paribu, Türk sporunu ve sporcularını desteklemek amacıyla kurduğu Team Paribu’nun desteklediği spor branşlarının genel çerçevesini ortaya koymak amacıyla “Paribu Spor ve Algı Araştırması” gerçekleştirdi. Spora ve lisanslı sporlara yönelik tutumlar, Türkiye’de ön planda olan sporlar, ailelerin çocuklarının sporda kariyerlerine devam etmeleri gerektiğine ilişkin düşünceleri, sporda kariyere ilişkin algılar, Spor sonrası cinsiyet algıları, bölgeler arası spor ve sporcu vizyonu Türkiye 7. Farklılıklar gibi konular uzun uzadıya tartışıldı.

Geleceği şekillendirme yaklaşımı sadece teknoloji ile ilgili değildir; Bunun kültür, sanat, spor, eğitim ve çevrenin bütünleşmesiyle sağlanabileceğine inanan Paribu CEO’su Yasin Oral, araştırmaya şu açıklamaları yaptı: sporcuların temellerini atmak, yaşını ispatlamış ve örnek olmuş sporcularla tanışmak. başarınızın sporun ve sporcuların desteğiyle artacağına inancımız tamdır. Araştırmamızda, halkın spor ve sporcular hakkında ne düşündüğünü analiz ettik, sizi olmak istediğiniz yere götüreceğimizi düşünüyorum.

 

Spor profesyonel bir iş olabilir mi?

Araştırma sonuçları, 1824 yaş grubundaki katılımcıların yüzde 61’inin hobi olarak spor yaptığını, yüzde 81,3’ünün ise; 2534 yaş grubunun %45,8’i sporu bir hobi olarak görürken, sonuçlar gençlerin sporu daha çok eğlence, %39’u ise iş olarak gördüğünü; Yüzde 91’i çocukken egzersize başlamanın önemli olduğunu düşünüyor.Sonuçlara bakıldığında spora başlamak için uygun görülen yaş ortalamasının 9 olduğu tespit edilmiştir.

Sporun Vizyonu araştırmasının bir diğer önemli konusu da spor bütçesidir, katılımcıların sadece yüzde 28,8’i spor malzemelerine bütçe ayırmaktadır; Yüzde 45,2’si sporu pahalı bir girişim olarak görüyor. Katılımcıların yüzde 62,5’i Marmara bölgesinde yaşıyor; İç Anadolu bölgesinde, katılımcıların yüzde 34,3’ü sporun pahalı bir uğraş olmadığını düşünüyor.Katılımcıların yüzde 61’i sporda başarıya giden yolun çalışmaktan geçtiğini; Öte yandan, yüzde 39’u yeteneği aktardıklarını düşünürken, bunu yüzde 30,8 ile azim, yüzde 16,9 ile destek, yüzde 7,7 ile eğitim ve yüzde 7 ile sağlıklı beslenme izliyor.

 

Sporda cinsiyetin önemi var mı?

Araştırmaların merak edilen konularından biri olan cinsiyet konusu bölgeden bölgeye farklılık gösterse de genel olarak benzer bir çizgi izliyor: Katılımcıların yüzde 92’si tek bir sporda cinsiyeti ele almanın önemli olmadığını onaylarken, 8 önemli olduğunu söyleyen yüzde. Tepkiler dikkat çekici. Bazı sporların erkekler için daha uygun olduğunu düşünen katılımcılar, bu sporu boks, güreş ve futbol olarak tanımladılar.Bazı sporların kadınlara daha uygun olduğuna inanan katılımcılar bu sporları voleybol, jimnastik, basketbol ve yüzme olarak adlandırmaktadır.

 

Çocukların hangi spor dalına yatkın olduğu bilinmiyor

Katılımcıların yüzde 64,5’i çocuğunun hangi spora meyilli olduğunu bilmiyor, ancak birçok ebeveyn çocuklarını seçebileceklerine ve onları doğru tanıyabileceklerine inanıyor, muhtemelen bu nedenle katılımcıların yüzde 75’i oğlunun tercih etmesini istiyor. meslek olarak spor. ; Bu görüşü en çok destekleyen bölgeler yüzde 94,3 ile Ege bölgesi ve yüzde 80,5 ile Marmara bölgesi olurken, Doğu Anadolu bölgesi yüzde 70,8 ile.Çocuğunun kariyer olarak spor yapmasını istemeyenlerin oranının en yüksek olduğu bölgedir.

Çocuklarının hangi sporu oynamasını istedikleri sorulduğunda, ebeveynlerin %19.3’ü futbol, ​​%17,1’i voleybol ve %14,6’sı dövüş sanatlarını çocuklarının sağlıklı olmasını ve kendilerini koruyabilmesini isteme nedenleri olarak gösterdi.

Paribu’dan Gençlik ve Spora Yönelik Araştırma
Paribu’dan Gençlik ve Spora Yönelik Araştırma

Paribu Spor ve Spor Dalları Hakkında Algı Araştırması Hakkında

XSIGHTS Araştırma ve Danışmanlık tarafından gerçekleştirilen Paribu Spor ve Spor Branşları Algı Araştırması 21 Şubat – 2 Mart 2022 tarihleri ​​arasında 385 katılımcı ile gerçekleştirildi. Çalışma, Equipo Paribú tarafından desteklenen spor endüstrilerinin genel çerçevesini göstermek için yapılmıştır; , spora yönelik tutumlardan ebeveyn tutumlarına, cinsiyet algılarından sporda kariyer yapma algılarına kadar pek çok konuda önemli bulgular sunmuştur.

 

Team Paribu Hakkında

Sporda cinsiyet eşitliğini sağlamayı hedefleyen Team Paribu, geleceğin sporcularını yetiştirmek ve bu sporcuların Türkiye kadın milli voleybol takımının kaptanlığında 2021 yılında çağına ve örnek olacak sporcularla tanışmasına zemin hazırlıyor. Eda Erdem, milli jimnastikçi Ahmet Önder, milli rüzgar sörfçüsü Dilara Uralp, milli modern pentatloncu İlke Özyüksel, milli basketbolcu Sertaç Şanlı, milli yüzücü Nida ElizÜstündağ ve milli atlet Berfe Sancak 7 kişilik bir ekip olarak kuruldu. Bu yıl milli karateci Dilara Bozan, milli eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ ve milli serbest dalıcı Fatma Uruk’ katıldı. Ekibin büyümesiyle birlikte Team Paribu Mentor, Team Paribu Workshop ve Team Paribu With You projeleri o yılın Team Paribu projeleri olarak yerini aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking