ÜlkeKültür.com

Google çekirdek algoritma güncellemesini duyurdu

0 567

Google, Mayıs 2022 Çekirdek Güncellemesi adı verilen büyük bir çekirdek algoritma güncellemesinin dün itibarıyla mevcut olduğunu doğruladı.

Google Arama Merkezi tarafından yayınlanan bir tweet şöyle: “Bugün, yılda birkaç kez yaptığımız gibi, büyük bir temel güncelleme yayınlıyoruz. Buna Mayıs 2022 çekirdek güncellemesi diyoruz.

Bu güncellemeler, arama sonuçlarını kullanıcılar için daha alakalı hale getirmek için yapılır. Güncelleme bugün başlasa da, güncellemenin tam olarak kullanılabilir olması 12 hafta sürecek. Bu nedenle, yayıncıların güncellemenin etkisini görmesi 12 hafta kadar sürebilir. güncelleme Siteyi ziyaret edenlerin sayısı da bu süre içinde dalgalanabilir.

Google’dan Danny Sullivan, web sitelerinin arama sonuçlarının performansında değişiklikler bekleyebileceğimizi söylüyor: “Geniş güncellemeler, aramayı genel olarak iyileştirmek ve web’in değişen doğasına ayak uydurmak için yaptığımız değişikliklerdir. Çekirdek güncellemedeki hiçbir şey bir siteye özgü değildir, bu güncellemeler gözle görülür performans değişikliklerine neden olabilir.

Google, güncellemenin sitelere muhtemel etkilerini şu şekilde sıralıyor:

  • Arama sıralamalarında ani yükselmeler veya düşüşler gibi geniş çapta fark edilebilir etkiler olabilir.
  • Temel güncellemeler, belirli bir şeyi hedeflemez. Bunun yerine, genel olarak Google’ın sistemlerini iyileştirmek için tasarlanmıştır.
  • Sıralamada düşen sayfalar cezalandırılmaz; son güncellemeden bu yana yayınlanan diğer web içeriğine karşı yeniden değerlendirilir.
  • Mümkün olan en iyi içeriği sağlamaya odaklanmak, temel algoritma güncellemesinin etkisiyle başa çıkmanın önerilen en iyi yoludur.
  • Geniş çekirdek güncellemeleri birkaç ayda bir gerçekleşir. Siteler, bir sonraki güncelleme çıkana kadar bir güncellemeden kurtarılamayabilir.

Bir önceki güncelleme Kasım 2021’de yapılmıştı

Google’ın son büyük güncellemesi Kasım 2021’de kullanıma sunuldu. Geri kalan süre boyunca sayfalarında gerekli çalışmaları yapanlar, arama sıralamalarında gözle görülür iyileşmeler gördüler. Öte yandan, birçok web sitesi daha alakalı içeriğe sahip web sitelerini görmeye başladı. onları aşmak.

Yeni güncellemenin kullanıma sunulması bir hafta veya daha uzun süreceği için etkiyi değerlendirmeye başlamak için henüz çok erken. Bir web siteniz varsa, bu süre zarfında sıralamanız dalgalanabilir, bu nedenle değişiklikleri hemen fark ederseniz panik yapmayın.

Google, güncellemenin ne vakit tamamen kullanıma sunulduğunu açıklayacağını söylüyor. Sitenizin analizini işte o tarihten sonrasında yapmanız daha sıhhatli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/