ÜlkeKültür.com

Musk, Twitter’ı emanet edeceği yeni bir başkan arıyor; lakin açıklamaları tekrar baş karıştırıyor

0 3

Elon Musk, yaptığı yeni bir açıklamada, Twitter’ı yönetmek için harcadığı vaktini azaltmak ve toplumsal medya şirketini yönetecek yeni bir önder bulmak istediğini söyledi. Musk, bu açıklamaları, 56 milyar dolarlık Tesla ödeme paketiyle ilgili bir davada yer aldığı Delaware mahkemesindeki tabiri sırasında yaptı. Davaya nazaran paket, uyumlu bir idare şurası tarafından onaylanan, kolaylıkla ulaşılabilir gayelere dayanıyordu.

Ancak Musk daha sonra bir tweet’te Twitter’ı güçlü bir yere gelene kadar yönetmeye devam edeceğini, bunun da biraz vakit alacağını yazdı: “Doğru. Twitter’ı güçlü bir yere gelene kadar yönetmeye devam edeceğim, bu biraz vakit alacak.

Musk’ın tweet’i, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’e vazifesine geri dönmeyi kabul edip etmeyeceğinin tartışıldığı bir periyotta geldi. Dorsey, bu teze net bir halde “hayır” demişti.

Reuters’e nazaran Tesla yatırımcıları, Musk’ın Twitter’ı çalıştırmak için çok fazla vakit harcamasından giderek daha fazla kaygı duyuyor. Musk sözünde, “Şirketi yine organize etmek için satın alma sonrasında muhtaçlık duyulan bir birinci faaliyet patlaması var” dedi ve devam etti: “Ama sonra Twitter’daki vaktimi azaltmayı bekliyorum.”

Bu yaşananların çabucak öncesinde Musk, Twitter çalışanlarına son derece sert bir e-posta göndermiş ve uzun saatler yüksek yoğunlukta çalışmayı kabul etmelerini ya da kıdem tazminatı için şirkete başvurmalarını isteyen bir e-posta göndermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya