ÜlkeKültür.com

Lagarde: Faiz artırımının gidişatı enflasyon görünümüne bağlı

0 0

Yazar – Scott Kanowsky

Investing.com – Avrupa Merkez Bankası (ECB) Lideri Christine Lagarde’a nazaran ECB’nin gelecekteki faiz oranı gidişatı – borçlanma maliyetlerini ne kadar ve ne süratte artıracağı da dahil olmak üzere – enflasyon beklentilerine bağlı olacak.

Frankfurt’ta düzenlenen bir konferansta konuşan Lagarde, ECB’nin faizleri “daha da” yükseltmesi gerekeceğini söyledi ve fiyatları, orta vadeli maksadı olan %2’ye geri getirmek hedefiyle Aralık ayındaki dördüncü toplantısında bir artış açıklayacağını öne sürdü.

Lagarde, “Faiz oranları politik duruşumuzu ayarlamak için ana araçtır ve o denli kalacaktır.” diye ekledi. “Ancak başka siyaset araçlarımızı da normalleştirmemiz ve böylelikle faiz siyasetimizden gelen itici gücü pekiştirmemiz gerekiyor.”

Lagarde ayrıyeten ECB’nin COVID-19 salgını sırasında Euro Bölgesi iktisadını desteklemek için kullandığı büyük ölçekli varlık alımlarının, “ölçülü ve öngörülebilir bir şekilde” geri alınmasının “uygun” olduğunu söyledi ve ECB’nin önümüzdeki ay tahvil varlıklarını azaltmaya yönelik temel prensipleri ortaya koyacağını belirtti.

Cuma günü euro, ABD doları karşısında ufak bir artışla süreç gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya