ÜlkeKültür.com

Değerli madenler kayıp yaşamaya devam etti

0 110

Borç limiti tartışmaları devam ederken ABD’nin temerrüt riskinin piyasalarda fiyatlanmaya çalışıldığı bir hafta geride kaldı.

Altın da bu gelişmeler ışığında kırmızıda kapattığı bir haftayı geride bırakarak üst üste üçüncü haftayı kayıpla tamamladı. 1978 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan sarı maden, kredi derecelendirme kurumu Fitch’in, ABD’nin kredi notunu düşüreceğini duyurmasıyla 1936 dolar/ons düzeyine kadar geri çekilerek son iki ayın en düşük düzeyini kaydetti. Haftanın son gününde reaksiyon alımlarının da tesiriyle toparlanma kaydeden sarı maden, 1947 dolar/onstan haftayı tamamladı ve yüzde 1,6 kaybı hanesine yazdı.

Gümüş de altınla misal halde satıcılı bir haftayı kayıpla tamamlarken 23 dolar/onsun altına kadar geri çekildiği bir haftayı geride bıraktı. Haftaya 23,84 dolar/onstan giriş yapan beyaz maden, hafta boyunca satıcılı geçirmesi sonucunda 22,67 dolar/ons düzeyine kadar geri çekilerek 3 ayın en düşük düzeyini kaydetmiş oldu. Hafta sonuna hakikat toparlanma gayretinde hareket eden beyaz maden, 23,31 dolar/onstan günü kapanış yaparak yüzde 2,2 kayıpla haftayı tamamladı.

Platin de değerli madenlerin satıcılı seyrinden hissesine düşeni alırken son altı haftanın en düşük düzeyden kapanışını yaptığı bir seansı geride bıraktı. 1067 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan platin, 1025 dolar/ons düzeyinden kapanış yaparak yüzde 3,9 yararı hanesine yazdı.

Paladyum geçtiğimiz haftanın en çok bedel kaybeden değerli madeni olurken, yüzde 6’nın üzerinde yaşadığı kayıpla son bir ayın en sert düşüşünü yaşadı. 1514 dolar/ons düzeyinden haftaya başlayan paladyum, 1418 dolar/ons düzeyinden günü tamamlayarak yüzde 6,3 kaybı hanesine yazdı. 

Kaynak: TROY

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!