ÜlkeKültür.com

Altın almak için hakikat vakit mı? Pimco yöneticisi uyardı

0 150

Altın, pek çok yatırımcının inançlı liman arayışına deva olmaya devam ediyor. Pekala şu an altın almak için gerçek bir vakit mı? Greg Sharenow, mevzuyla ilgili bir ikaz paylaştı.

“Altın şu an pahalı”

Pimco yöneticisi Greg Sharenow’a nazaran Fed, inatçı enflasyon sebebiyle faizde manalı bir indirim yapamıyor. Sharenow bu sebeple altının şu anda “pahalı” göründüğünü görüşünde. 

Altın fiyatının uzun vade için cazip göründüğünü belirten Sharenow, kısa vadede yeni düşüşlerin gelebileceğini söz etti. 

“Kısa vadede düşüş olabilir”

“Enflasyona endeksli devlet tahvilleri ile karşılaştırıldığında ons altın ölçülü halde çok kıymetli.” diye konuşan Sharenow, gerçek tahvil getirilerinin uzun mühlet daha yüksek kalmalarının ve altın üzerinde baskı yaratmalarını beklediğini vurguladı.

Ons altın bu sabah düne nazaran yatay seyir ile 1.963,18 dolardan süreç görüyor. Bugün için direnç düzeyi 1.964 dolar, buranın geçilmesi halinde 1.975 – 1.985 dolar aralığı hedeflenecek. Dayanak ise 1.947 ve 1.938 dolarda.

Gram altında son durum

Dün 1.320 TL’yi geçerek rekor kıran gram altın, şu sıralarda 1.309 TL’den süreç görüyor.

Foreks Haber Merkezi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!