ÜlkeKültür.com

Nuriel Rubini de Erdoğan aykırısı çıktı!!!

0 12

2008 yılında çıkan global ekonomik krizi kestirim ettiği için “Dr. Doom” (Kriz Kahini) olarak anılan ekonomist Nouriel Roubini, Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yine kazanması durumunda ülke iktisadının bu durumdan nasıl etkileneceği ile ilgili öngörüde bulundu.

Roubini, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Türkiye’de ‘topyekun bir kur krizi ve mali kriz’ olacağı iddiasını paylaştı.

‘TREN KAZASI YALNIZCA GECİKTİRİLEBİLİR’

Roubini, Twitter hesabından paylaştığı bildiride, “Eğer Erdoğan muhtemel göründüğü üzere Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanırsa, Türkiye topyekun bir kur krizi ve finansal kriz ile karşı karşıya kalacak. Merkez Bankası’nın net rezervleri halihazırda 60 milyar dolar ekside, cari açık artıyor, enflasyon da denetimden çıkmış durumda. Sermaye denetimi bu tren kazasını lakin geciktirebilir” tabirlerini kullandı.  (Gazete Duvar)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri