ÜlkeKültür.com

JPMorgan yöneticisi, Fed’in faiz kararı için farklı bir öngörüde bulundu

0 13

Kripto para ve klasik piyasaların yakından takip ettiği Fed faiz kararları için JPMorgan yöneticisinden dikkat çeken bir varsayım geldi.

Portföy yöneticisi Seamus Mac Gorain, ABD Merkez Bankasının para siyasetinde değişiklik öngörüyor.

Fed %2 enflasyon amacıyla geçtiğimiz yıldan bu yana faiz artışları kaydetti. Üstelik ABD bankalarında yaşanan iflaslar dahi bu amacı sekteye uğratmayı başaramamışa benziyor. Artan faizler nedeniyle bankalar devlet tahvillerinden ziyan ederken piyasalar, sıkı para siyasetinin ne vakit sona ereceğini tartışmakta.

JPMorgan Asset Management’ın portföy yöneticisi Seamus Mac Gorain ise Fed için farklı beklentilere sahip.

Gorain, piyasaların faiz indirimi beklentisinde haklı çıkacağını ileri sürdü. Tecrübeli portföy yöneticisi, resesyon ihtimalinin kapıda olduğuna işaret etti. Ayrıyeten bankacılık sisteminde görülen krizin bu ihtimali artırdığının altını çiziyor.

Seamus Mac Gorain’e nazaran ABD’nin resesyona girmesiyle birlikte Fed, planlanandan erken faiz indirimine başlayacak. JPMorgan yöneticisi, Fed’in “Eylül ayı üzere erken bir tarihte faiz indirimi” yapmak zorunda kalabileceğine inanıyor. Bu beklenti ise Fed’in yıl sonuna kadar savunmak istediği faiz düzeyleri ile çelişiyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri