ÜlkeKültür.com

Çin-Rusya Uzakdoğu çizgisiyle doğal gaz tedarik mutabakatı onaylandı

0 226

Sputnik’te yer alan habere nazaran Rus Duması, Rusya ile Çin ortasında Uzakdoğu çizgisiyle Çin’e doğal gaz tedarikine ait iş birliği muahedesini onayladı.

Bu muahede gereği, Rusya’nın Dalnerechensk kentinden başlayan ve Çin’in Hulin kentine kadar uzanacak bir çizgi inşa edilecek.

İki ülkenin şirketleri, geçen yıl Şubat ayında Uzakdoğu çizgisiyle her yıl Çin’e 10 milyar metreküp doğal gaz ihraç edilmesiyle ilgili mukavele imzaladı. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, daha evvel yaptığı açıklamada, ismi geçen iş birliği muahedesinin hayata geçirilmesinin her iki ülkeye faydalı olacağını ayrıyeten Rusya’nın Uzakdoğu bölgesinin gelişmesine katkı sağlayacağını kaydetmişti.

Rusya, 2019 yılında “Sibirya’nın Gücü” isimli boru sınırıyla Çin’e doğal gaz tedarik etmeye başladı. 2022 yılında bu boru çizgisiyle Çin’e ihraç edilen doğal gaz ölçüsü 15,5 milyar metreküpe ulaştı.

Foreks Haber Merkezi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking