ÜlkeKültür.com

Kripto borsası Gate.io, sorun yaşandığına dair söylentileri reddetti

0 41

Investing.com – Kripto para kesiminde ortaya çıkan söylentilerin odağında bu defa Gate.io borsası var. 

Orta ölçekli merkezi kripto para borsaları ortasında yer alan Gate,io’da son günlerde para çekimleri problemlerinin yaşandığına dair söylentiler süratli formda yayıldı. Bu söylentileri, borsanın iflas edebileceğine dair daha önemli argümanlar takip etti. 

Borsa yetkilileri tarafından yapılan açıklamada süreçlerin sıkıntısız bir formda devam ettiği söylenirken tüm argümanlar reddedildi. Borsanın problemsiz biçimde çalıştığının duyurulmasına karşın borsanın mahallî kripto varlığı GT’nin süratli düşüşü engellenemedi.

Gate.io ile ilgili sorunun kaynağında ise Blockchain projesi Multichain kaynaklı olduğu sav edildi. Geçtiğimiz hafta sonu Arkham Intelligence problemli Blockchain projesinin grubunun 3 milyon dolar kıymetinde mahallî varlığı MULTI tokenini Gate.io borsasında gönderdiğini raporladı. Bu, Gate.io için bir sorun olarak görülmese de devamında borsanın projeyle bağlı olabileceğine dair söylentilerin yayılması, kripto borsasını güç duruma düşüren bir spekülasyona dönüştü. 

Gate.io yetkilileri söylentileri reddederken operasyonlarının meselesiz halde devam ettiği istikametinde garanti verdi. Multichain krizi ise geçen hafta projenin CEO’sunun Çin’de tutuklandığına dair çıkan haberlerle büyümeye başladı. Takım, proje sunucularına erişemediklerini ve süreç gecikmelerinin bu yüzden gerçekleştiğini duyurdu.

Söylentilerin tesiriyle Gate.io’nun son 24 saatte net rezervlerinde %10 oranında düşüşle 150 milyon dolarlık çıkış olduğu kaydedildi.

Bir halde Gate.io ile ilişkiledirilen Multichain krizinden ötürü borsanın mahallî varlığı GT, oluşan panikle sert düşüşlere maruz kaldı. GT, dünden bu yana %10’u bulan kıymet kaybı yaşarken 4,9 dolar kıymetinden 4,5 doların çabucak altına düştü.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Meme Büyütme Ameliyatı - Kalkan Kiralık Villa - Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/