ÜlkeKültür.com

Akaryakıta ikinci sefer indirim bekleniyor

0 75

Investing.com – Petrol fiyatları ve dolar kurundaki dalgalanmaya bağlı yurt içi akaryakıt fiyatları da değişim gösteriyor.

Benzine indirim bekleniyor

Bu hafta içinde akaryakıta 77 kuruş indirim yapıldı. Petroldeki düşüşe bağlı bu gece yarısından geçerli olmak üzere 75 kuruş daha indirim gelmesi bekleniyor. Yapılacak indirimle İstanbul’da şu anda 21,93 TL olan akaryakıtın litresi 21,18 TL’ye inmiş olacak.

Motorinde değişim beklenmiyor

En son 1,54 TL’lik indirimle litresi 24,84 TL’ye gerileyen motorinde bu hafta fiyat değişimi beklenmiyor.

Petrol bu hafta %7’ye yakın geriledi

Brent petrol bu hafta başında 96 dolar üzerini görmesinin akabinde düşüşe geçti. Haftanın son süreç gününde 90 dolar altını gören fiyat, 24 Ekim sonrası en düşük seviyeyi test etti. Çin’de karantina tedbirlerinde esneklik olmasına rağmen olay sayısının yine artması petrolde baskı oluşturdu. Ayrıyeten değerli ekonomik göstergelerde yavaşlama olması da petrol tüketiminin zayıf kalacağı beklentisini kuvvetlendirdi.

Dolar/TL yatay

Ay içinde global ve iç gelişmelere sonlu reaksiyon veren dolar kuru 18,60 etrafındaki seyrini koruyor.

Akaryakıt fiyatlarında son durum:

Benzin: 21,93 TL (Beklenen 75 kuruş indirimin gerçekleşmesi durumunda litre fiyatı 21,18 TL olacak)

Motorin: 24,84 TL

Otogaz: 11,4 TL

Yazar: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/