ÜlkeKültür.com

Windows 11’de “gerçekten küçük” bir yenilik daha: VPN irtibatları artık…

0 1

Son Windows 11 sürümü olan Windows 11 build 25247’de birçok yenilik geldi. Yenilikler de adım adım keşfedilmeye devam ediliyor. Bu yeniliklerden biri de bildirim alanında fark edildi. Yeni güncelleme, bildirim alanında bilgisayarın internete bir VPN üzerinden bağlı olup olmadığını gösteren özel bir simge de getiriyor.

Bu yeni özelliğin şimdi tam olarak çalışmadığını belirtmekte fayda var. Yalnızca kablolu internet ilişkisi kelam konusu olduğunda çalışıyor. Wi-Fi üzerinden yapılan VPN temasları şimdi gösterilmiyor. Bir diğer büyük eksiklik ise üçüncü taraf VPN uygulamalarının bir kısmını desteklemiyor olması.

Yeni göstergeyi çalışırken görmek için Ayarlar uygulamasında manuel olarak bir VPN teması kurmak gerekiyor. Kimi VPN hizmetleri, Windows’un yerleşik ağ araçlarını kullanarak bağlanma hakkında kılavuzlar sağlıyor, bu nedenle daha fazla bilgi için ilgili VPN sağlayıcısının web sitesine göz atmanızda fayda var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya