ÜlkeKültür.com

Şirket İflasları Kapıda… Finansal Göstergeler Bu Sefer Çok Üzücü Vuracak!

0 139

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Merkez Bankası’nın resmi olarak rezervinin 21 yıldır birinci defa eksiye düştüğünü fakat gerçekte dört yıldır net rezervin ekside olduğunu belirtti.

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Merkez Bankası’nın resmi olarak rezervinin 21 yıldır birinci defa eksiye düştüğünü lakin gerçekte dört yıldır net rezervin ekside olduğunu belirterek, “Peki rezerv nasıl buraya kadar eridi? Doların çıkmaması için satıldı. Gerçekten iktisadın gerçek yüzü gösterilmemeliydi. Dolar halkımızın en net iktisat barometresidir. Dolar artarsa hele seçimden evvel kimseye inandıramazsın iktisadın düzgün gittiğine… Kendisi de atı alıp Üsküdar’ı geçmek üzere… Bu cins yapay piyasa oluşturma denemeleri daha evvel tekraren deneyim edildi ve sonuç değişmedi. Bir mühlet sonra hem faiz hem döviz ikisi de gerilmiş yaydan çıkan ok üzere fırladı gitti. Seçimden sonra da yaşanacak olan bu… Daha da berbatı finansal göstergeler bu sefer sokağı çok üzücü vuracak. Şirket iflasları başlayacak” yorumunu yaptı.

Muratoğlu,  düşüncesini lisana getirdi.

t24.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!