ÜlkeKültür.com

Shiba Inu temalı Floki, Çin atılımından sonra ticaret hacminde artış görüyor

0 146

Floki (FLOKI), metaverse oyunu Valhalla’da token’ların kullanılması ve oyunun Çin’de talep görmesi üzerine Pazar günü yüzde 10 yükseldi. Ayrıyeten token, üç haftadan uzun bir müddettir gördüğü en yüksek süreç hacmine ulaştı.

Token’ların süreç hacmi geçtiğimiz hafta yaklaşık 25 milyon dolarken bu hafta 60 milyon doların üzerine çıktı. Artış, Çin’de gerçekleşen kimi spor turnuvalarında yapılan Floki oyununun reklamları sayesinde gerçekleşti.

Gelişme sonrasında Floki geliştiricileri toplumsal medya kümelerinde Çin merkezli topluluk üyelerinin arttığını bildirdi.

Floki daha evvel, Valhalla oyununu daha geniş bir kitleye ulaştırmak maksadıyla Çin’i hedeflediğini söylemişti. Geliştiriciler, oyun içeriğinin ve teknik dökümanların hem klâsik Çince hem de kolaylaştırılmış Çince olarak da ekleneceğini, Çin’deki oyun piyasasında da görünür olmak istediklerini söylemişlerdi.

Piyasadaki “Çin etkisi”, Hong Kong’un yaptığı açıklamalardan sonra görülmeye başlandı. Son birkaç hafta içerisinde conflux (CFX) üzere birtakım Asya merkezli token’ların fiyatlarında artış yaşandı.

Hong Kong, 1 Haziran’dan itibaren yatırımcıların ülkede yer alan düzenlenmiş borsalarda Bitcoin, Ether, Solana üzere token’lara yatırım yapmalarına müsaade verecek. Yatırımcıların rastgele bir stabilcoin tutmasına müsaade verilmese de gelişmeler, güçlü Çinli spekülatörlerin çok yakında kripto piyasasına girebileceklerini gösteriyor.

Floki core geliştiricisi @100bviking, CoinDesk’le görüşmesi sırasında şunları söylüyor:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking