ÜlkeKültür.com

Rusya, kripto paraları denetim altına alacak değerli bir atağa hazırlanıyor

0 0

Investing.com – Rusya, ülkedeki kripto para bölümü üzerinde tam bir denetim sağlamak için ulusal bir kripto para platformu kurulmasına yönelik çalışmalara başladı. 

Rusya mahallî kaynaklarının bildirdiğine nazaran Rusya Parlamentosunun alt kanadı Duma, devlet denetiminde bir kripto para borsası kurulması için düzenleme çalışmalarına başladı.

Duma milletvekilleri, birinci olarak piyasanın genel işleyişi ile ilgili bir rapor hazırlayacak. Sonraki adımda ise hazırlanan rapora nazaran gerekli düzenlemeleri içeren yasa taslağı, Rus Hükümeti ve Rusya Merkez Bankasının onayına sunulacak. 

Bu sürecin öncesinde Duma Milletvekilleri, ülkenin Dijital Finansal Varlıklar maddesindeki mümkün değişiklikler için piyasanın önde gelen isimleriyle istişarelerde bulundu.

Rusya, kripto paraları devlet denetimi altına almak istiyor

Duma’nın Finansal Piyasalar Komitesi Lideri Anatoly Aksakov, daha evvelki açıklamalarında Moskova Borsası’nın altında Rus ulusal kripto ticaret platformu kurma mümkünlüğü hakkında birtakım ipuçları vermişti.

Diğer yandan alt meclisin Ekonomik Siyaset Komitesi Üyesi Sergey Altukhov, kripto paraları yok saymanın manalı olmadığını lisana getirirken asıl sorunun sanayinin hükümet düzenlemeleri dışında bırakılması olduğunu söyledi. Altukhov’a nazaran bu durum, milyarlarca rublelik vergi kaybına yol açıyor.

Sergey Altukhov, kripto para ünitelerinin bir an evvel maddelere tabi olması ve oyunun kurallarının hükümet ile merkez bankasının uzlaştığı ortak bir çerçevede oluşturulması gerektiğini düşünüyor. 

Rusya Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı, son olarak kripto madencilik yasa taslağı konusunda ortak bir karar aldı. Buna nazaran kripto para madenciliğinin güç açısından varlıklı olan bölgelerde gerçekleşmesi konusunda çalışmalar devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya