ÜlkeKültür.com

Kingfisher payları, yıllık gelir görünümünü düşürdü

0 0

Yazar – Scott Kanowsky

Investing.com – Kingfisher PLC (LON:KGF), Fransa’daki operasyonlarına yapılan ek yatırımlar, yüksek fiyatlar ve artan masrafların tesirini münasebet göstererek varsayımı yıllık gelir aralığını düşürdü.

B&Q ve Screwfix üzere mesken dekorasyonu markalarının gerisindeki İngiliz şirketi, yaptığı açıklamada tüm yıl vergi öncesi gelirinin, daha evvel 730 milyon ila 770 milyon sterlin bandında iken artık yaklaşık 730 milyon ila 760 milyon sterlin ortasında olmasını beklediğini söyledi.

Kingfisher, “Bu, Screwfix Fransa mağaza açma planımızı güçlendirmek için ek K&Z yatırımlarını, meslektaşlarımız için ek fiyat takviyesini ve biraz daha yüksek güç maliyetlerini içeriyor” dedi.

Bu ortada Screwfix International, NeedHelp ve öteki franchise mutabakatlarından doğan zararın, Kingfisher’ın 2022/23 mali yılında yaklaşık 35 milyon sterlin olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Kingfisher, mevcut makroekonomik belirsizliğin “farkında” olmaya devam ettiğini kelamlarına ekleyerek yükselen enflasyondan kaynaklanan baskıları yönetme ve maliyetleri denetim etme kelamı verdi.

Jefferies analistleri müşterilerine gönderdikleri bir notta, Kingfisher’ın tüm yıl gelir beklentisindeki “hafif düzeltmenin” “biraz şaşırtıcı” olduğunu söyledi.

Ancak analistler, üçüncü çeyrek gelirinin yıllık bazda %0,6 artışla 3,26 milyar sterline yükselmesini, ömür maliyetlerindeki artışa karşın bilhassa İngiltere ve Fransa üzere kilit pazarlarda müşteri talebindeki temel direncin bir işareti olarak gösterdi.

Kingfisher CEO’su Thierry Garnier, satışların “evden çalışma üzere yeni dal trendleri ve müşterilerin güç tasarrufu ve verimliliğine yönelik yatırımlarında bariz bir artış” ile desteklendiğini belirtti.

Şirketin payları Perşembe günü sabah saatlerinde kıymet kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya