ÜlkeKültür.com

PBOC ‘fiksing’ini 7’ye yakın düzeyde belirledi

0 168

Çarşamba günü belirlenen 6.9996 düzeyindeki referans yuan kuru, Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) fiksingi kilit değerdeki 7 düzeyin altında tutmasına karşın kuru aşağı çekilmesi için fazla bir alan tanımıyor.

Fiksingin Pazartesi günü beklenenden daha zayıf bir düzeyde belirlenmesi sonrasında kur, psikolojik eşik olan 7 düzeyini aşarak ABD Lideri Donald Trump’ın eleştirisini almış ve global piyasalarda çalkantıya sebep olmuştu.

Yuan, Çarşamba günü Şangay saatiyle 12:58’de yüzde 0.31 gerileyerek 7.0466 dolardan süreç gördü.

Oversea Chinese Banking Corp. Ekonomisti Tommy Xie, “Yatırımcılar ‘fiksing’in 7 düzeyini aşabileceği tarafında telaşlar taşıyabilir ve bunu üst taraflı potansiyelin çok yüksek olduğuna yönelik bir sinyal olarak algılayabilirler. Gelecek günlerde ‘fiksing’ merkez bankasının duruşu açısından çok değerli olacak.” formunda görüş bildirdi.

PBOC derinleşen ticaret savaşı ortamında yuanda daha fazla esnekliğe imkan tanıma ve sermaye kaçısı kısır döngüsünü engelleme ortasında istikrar arıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!