ÜlkeKültür.com

Mucize üzere bir kurtarma kıssası: Dev gemiden düştü, 15 saat okyanusta kaldı, canlı kurtarıldı

0 91

Bir seyahat sırasında gemiden düşmek, muhtemelen ölümcül olmasını bekleyeceğiniz bir kazadır. Br de gece boyunca denizde kaybolduktan sonra hayatta kalma olasılığınız daha da düşüktür. Bir “Şükran Günü mucizesi” olarak bildirilen olayda, Meksika Körfezi’nde seyahat etmekte olan bir adam, 15 saatten fazla bir müddet denizde kalmasına karşın hayatta kalmayı başardı ve sudan canlı olarak çıkarıldı.

Sky News’in bildirdiğine nazaran, kaza meydana geldiğinde yolcu Carnival Valor isimli dev gemide içki içiyordu. Tuvaletten geri dönmeyince ve gece boyunca kamarasına dönmeyince, yolcunun kız kardeşi alarma geçti ve dev bir arama misyonu başlatıldı.

Sahil güvenlik, 28 yaşındaki adamı aramak için tekneler ve bir Ocean Sentry gözetleme uçağı gönderdi. Crinis isimli yakındaki bir taşıyıcı geminin suda bir kişi gördüğünü bildirmesinin akabinde arama alanını daraltmayı başardılar.

İnanılmaz imgeler, kameraların sudaki adamı nasıl tespit ettiğini ve bir Jayhawk helikopter takımının onu başarılı bir formda çıkarmayı başardığını gösteriyor. Adamın suda tam olarak ne kadar kaldığı bilinmemekle birlikte, kaybolduğu birinci fark edildiğinden okyanustan çıkarıldığı ana kadar yaklaşık 32 saat geçtiği bildiriliyor. Kurtarma grupları, suda 15 saatten fazla kalmış olabileceğini iddia ediyor.

  • Çinli bayanların yüzyıllar boyunca hoşlaşmak için çektikleri azap: Ayak bağlama

Yolcu, kurtarılmasının akabinde tıbbi tedavi için New Orleans Lakefront Havalimanı’na götürüldü. The Guardian, hipotermi ve dehidrasyon belirtileri göstermesine karşın durumunun stabil olduğu bildirildi.

Bir yolcu gemisinden düşerek hayatta kalma talihi epey düşük olsa da imkansız değil. Düştüğünüz yüksekliğe ve denizin ne kadar dalgalı olduğuna bağlı olarak, suya iniş, sert yere düşmeye misal biçimde travmatik olabilir. Ayrıyeten düşerken bir şeye çarpma mümkünlüğü da bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom