ÜlkeKültür.com

Morgan Stanley’den dolar kestirimi

0 29
ABD merkezli yatırım bankası Morgan Stanley, hükümetin mevcut faiz siyasetini devam ettirmesi halinde TL’nin dolar karşısında yüzde 30 kıymet kaybedileceğini öngördü. Bankaya nazaran, dolar yıl sonunda 28 lira düzeyine gelebilir.

Morgan Stanley, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın lisana getirdiği üzere siyaset faizinin mevcut yüzde 8,5 seviyesinde tutulması ya da daha da aşağı çekilmesi halinde, TL’nin nasıl bir seyir izleyeceğini tahlil etti.

Analistler Hande Küçük ve Aline Slyusarchuk tarafından dün yayınlanan yatırımcı notuna nazaran, siyasetin tarafı değişmez ise, Türk lirası dolar karşısında 26 düzeyine beklenenden çok daha kısa müddette gerileyebilir ve yıl sonuna kadar 28 düzeyi görülebilir.

Morgan Stanley’in yatırımcı notunda şöyle denildi: “Türkiye’nin yüksek dış finansman muhtaçlıkları, makro risklerin devam etmesine neden olacak ve mevcut makro siyaset çerçevesi değişmedikçe, global şoklara (emtia fiyatları, Fed) ve bölgesel ortaklardan gelen döviz girişlerinin kullanılabilirliğine karşı artan bir hassasiyetle karşı karşıya kalınacak.”

Artı Gerçek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Meme Büyütme Ameliyatı - Kalkan Kiralık Villa - Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/