ÜlkeKültür.com

Global varlık yöneticisi VanEck, Ethereum için uzun vadeli varsayımını paylaştı

0 99

Investing.com – VanEck Dijtal Varlıklar Kıdemli Yatırım Analisti Patrick Bush, Dijital Varlıklar Araştırma Lideri Matthew Sigel ile ayrıntılı bir tahlil paylaşarak Ethereum için uzun vadeli bir bakış açısı ortaya koydu.

Analistler, Ethereum’un 2030 yılına kadar 11.800 dolar üzere epeyce yüksek bir pahaya çıkabileceğini kestirim ediyor. Ethereum için uzun vadeli fiyat varsayımında bulunulurken Blockchain ağının son güncellemesinin tesirleri ve ABD tahvillerine alternatif olma potansiyeli üzerinde duruldu. 

Ethereum ağı ile ilgili yapılan incelemede Blockchain ağı geliri olan şu anki yıllık 2,6 milyar dolar ölçüsünün 2030 yılına kadar 50 milyar doları aşabileceği varsayım ediliyor. Bu noktadan yola çıkan analistler, Ethereum ağındaki merkezsiz uygulamalarının pazar hissesinin artarak %70’i geçebileceği varsayımına bağlı olarak kripto para kıymetinin 12.000 dolara kadar çıkabileceği iddiasında bulundu.

VanEck’in Ethereum için değerleme yaklaşımında nakit akışı ön plana çıkarıldı. 2030 yılına kadar Ethereum ağının gelir kalemlerini kestirim etmeye odaklanan çalışmada global kesinti oranı ve doğrulayıcılarının gelirleri çıkarıldıktan sonra nakit akışı iddia edilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda Ethereum’un  prestiji para ünitesi ya da petrol ve doğalgaz üzere emtiaların önüne geçebileceği varsayımı üzerinde duruluyor.

“Ethereum, paha saklama aracı olarak öne çıkabilir”

Ethereum’a yönelik uzun vadeli görünümün olumlu kalmaya devam ettiği üzerinde duran analistler, önümüzdeki yıllarda devletlerin de bir paha saklama aracı olarak ETH’yi kullanabileceğine inanıyor. 

Ethereum ile ilgili çalışmada kripto varlığın pahasını destekleyen süreç fiyatları, Ethereum Sanal Makinası ve güvenlik sağlama üzere gelir kalemlerinin kripto para için bir değerleme metodolojisi oluşturduğundan bahsediliyor. Başka yandan Ethereum’un mevcut yapısının haricinde önümüzdeki yıllarda bir bedel saklama aracı olarak da öne çıkabileceği üzerinde duruluyor. 

Ethereum hafta kapanışındaki sıçramayla yeni haftaya olumlu bir görünümde başladı. Günün birinci saatlerinde 3 haftanın akabinde 1.900 dolar bandına geri dönen Ether, 1.927 dolara kadar yükseldikten sonra kısmi bir geri çekilme görmesine karşın 1.900 dolar üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/