ÜlkeKültür.com

LG, arabalar için geliştirdiği “görünmez” hoparlör teknolojisini tanıttı

0 0

LG Display, arabalar için yeni “görünmez” hoparlör teknolojisini tanıttı. Düz panel sistemi, koltuk başlıklarının yanı sıra araç içerisinde çabucak her yere, gösterge panellerine bile kolaylıkla yerleştirilebiliyor.

Güney Koreli teknoloji devi tarafından araçlardaki klâsik hoparlörlere direkt bir alternatif olarak geliştirilen İnce Aktüatör Ses Çözümü sistemi, birçok hoparlörde bulunan olağan çıkıntılı ses bobinlerini, konileri ve mıknatısları ortadan kaldırıyor ve bunun yerine sinema gibisi uyarıcı bir membran kullanıyor.

Bunlar, LG’nin “zengin, 3D sürükleyici ses deneyimi” üretebileceğini sav ettiği panelleri ve arabanın içindeki çeşitli gereçleri ürettiği ses ile titreştirebilecek düzeyde tasarlanmış.

LG’ye nazaran paneller yalnızca 5,9 x 3,5 in boyutlarında; en değerlisi yalnızca bir inçin onda biri kalınlığında ve “ses kalitesinden ödün vermeden” 1,4 onsluk tüy kadar hafif bir tartıya sahip.

Bu ince tasarım, hoparlörlerin bir aracın içinde neredeyse her yere yerleştirilebileceği manasına geliyor; teknoloji devi, tavan döşemeleri ve sütunların yanı sıra koltuk başlıkları ve gösterge panellerinin içine gizlenebileceklerini öne sürüyor.

Düz hoparlör sistemi, LG Display’in bir OLED TV‘de gösterdiği ve ekran panelinin özel hoparlörlere muhtaçlık duymadan ses üretmek için kullandığı CSO’ya (Cinematic Sound OLED) dayanıyor üzere görünüyor. Emsal yenilikçi titreşimli panel sistemi Sony A95K da dahil olmak üzere Sony’nin üst seviye TV’lerinde de kullanılıyor.

LG Display, hoparlörlerin önümüzdeki yılın birinci yarısında yeni araç iç yerlerinde görülmeye başlamasını beklediğini ve Ocak ayında Las Vegas’taki CES 2023’te teknoloji sergilendiğinde halk tarafından birinci sefer deneyimlenebileceğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya