ÜlkeKültür.com

Kuvvetli Güç, Wren House Infrastructure LP (WH) ile paydaşlık kuruyor…

0 18

Zorlu Güç, Kuwait Investment Authority (KIA)’nın direkt bağlı iştiraki Wren House Infrastructure LP (WH) ile uzun soluklu iş birliğini iştirake dönüştürüyor.

Zorlu Enerji’nin yeni finansal kaynak yaratma ve uzun vadeli borçlanma stratejisi kapsamında Şirket; WH ve KIA ile çeşitli mutabakatlar yaparak yabancı sermayesini güçlendirmeyi ve yatırımlarını genişletmeyi amaçlıyor.

Anlaşmalar kapsamında; Güçlü Enerji’nin şu ana kadar gerçekleştirdiği ve gelecekteki elektrikli araç şarj istasyonu ve güç verimliliği yatırımları yurtdışında kurulacak yeni şirket altında yönetilecek. ZES ve electrip markaları ile devam eden büyüme ve küreselleşme sürecini desteklemek için WH, yeni şirketin çoğunluk hissesine (yüzde 50+1) sahip olacaktır. Kuvvetli Enerji’nin CEO’su Sinan Ak ve CFO’su Elif Yener yeni kurulacak şirkette de tıpkı misyonları üstlenecek. Şirket kurulumunu takiben, şirketin Avrupa’da büyümesini desteklemek gayesi ile İdare Konseyine Nicola De Sanctis İdare Heyeti Lideri, Gab Barbaro ise İdare Heyeti Üyesi olarak katılacak.

Ayrıca Şiddetli Holding’in elinde bulunan Güçlü Enerji Elektrik Üretim AŞ (Zorlu Enerji) paylarının satışı sonucunda WH, %12,34’lük hisse ile azınlık hissedarı olacak.

Zorlu Enerji’nin bilanço ve finansal durumunu güçlendermek hedefi ile gerçekleştirilen mutabakatlarla, Şirketin döviz cinsinden borç riskinin azaltılması ve geri ödeme vadesinin uzatılması hedefleniyor. Bu kapsamda, kredi mukavelesinden kalan bakiye de 2028 yılına kadar vadelendirilmiş olacak.

Şirketin finansal altyapısını güçlendirme hedefiyle imzalanan mutabakatlarla ilgili Şiddetli Güç CEO’su Sinan Ak şu açıklamada bulundu: ‘’Elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarımıza 2018 yılında başladık. Bugün geldiğimiz noktada kendi yazılımcıları ile geliştirdiği çok lisanlı platforma sahip olan ve bunu ticari olarak pazarlayabilen, müşteri hizmetleri ve satış sonrası dayanak hizmeti sunabilen, Türkiye’de önder pozisyonda bir şirketiz. Burada edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi yurtdışına yayma hedefi ile bir seyahate çıktık. Doğu ve Batı Avrupa’da şirketlerimizi kurduk. Avrupa genelinde ve Amerika’da yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu gayeyle takımlarımızı oluşturmaya başladık. Stratejik olarak yurtdışında yeni markamız ‘’electrip’’, Türkiye’de ise ‘’ZES’’ markamız ile yolumuza devam edeceğiz. Yalnızca şarj istasyonu işinde değil, tıpkı vakitte güç verimliliği kulvarında da büyüyen bir şirket olmak istiyoruz. Bu seyahate, yatırım takviyesi sağlayacak küresel ortağımız WH ile çıkmaktan son derece mutluyuz. Atılan bu adımla, Türkiye’de olduğu üzere global arenada da kelamı geçen bir şirket olmayı hedefliyoruz.’’

Konuya Ait KAP Açıklamasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya