ÜlkeKültür.com

Kamu borç yapılandırma müracaat müddeti uzatılıyor

0 6

Kamuya olan borçların tekrar yapılandırılmasına imkan sağlanan 7440 sayılı kanuna ait müracaat mühletinin 30 Haziran’a kadar uzatılacağı belirtildi. Kanunda, Cumhurbaşkanı’nın müracaat ve birinci taksit ödemelerini 1 ay uzatma yetkisi bulunuyor. Kanun, 31 Aralık 2022 günü ve öncesindeki borçları kapsıyor. Hala devam eden müracaat sürecinde şimdiye kadar 3 milyon 279 bin mükellefin, 180 milyar TL’lik borç için müracaat yaptığı kaydedildi.

Edinilen bilgilere nazaran kanunda 31 Mayıs itibariyle sona erecek müracaat mühleti Cumhurbaşkanı kararıyla bir ay uzatılacak. Kanun vergi, toplumsal güvenlik, harç vb. ödemeler ile cezalar yanında, katılaşmamış ve dava etabındaki kamu borçları, inceleme ve tarhiyat basamağındaki vergileri de kapsıyor. Ayrıyeten kanunla matrah artırımı ve işletme kayıtlarının düzeltilmesi (kasa affı) imkanı da sağlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri