ÜlkeKültür.com

Elon Musk bu sefer DOGE üzerinden kripto yatırımı konusunda uyardı

0 122

Investing.com – Twitter CEO’su Elon Musk, kripto kesiminde Dogecoin’e olan ilgisiyle öne çıkan bir isim. Musk’ın kripto para ile ilgili son açıklamaları ise alışılmış telaffuzlarının dışındaydı.  

Dogecoin’in en büyük destekçisi ve kripto paranın piyasanın en büyük varlıkları ortasında yer almasında büyük katkısı olan Elon Musk, son yorumlarında kripto yatırımcılarını yatırım tercihleri konusunda uyardı. 

Wall Street Journal tarafından düzenlenen konferansa katılan Elon Musk, mevzu kripto para piyasasına geldiğinde şimdiye kadar hiç kimseye kripto para almasını ya da DOGE yatırımı tavsiyesinde bulunmadığını yineledi. 

Dogecoin konusuna gelince en sevdiği kripto para olduğunu bir sefer daha tekrarlayan Twitter CEO’su, DOGE hayranlığını mizahi açıdan güzeline gitmesine ve logosundaki köpek figürüne bağladı. Musk’ın bu açıklamasının akabinde geçmiş devirlerde DOGE’nin internetin para ünitesi olacağı argümanlarından bir epey uzaklaşmış olduğu görüldü.

Kripto yatırımı konusunda görüşlerini tabir etmeye devam eden Musk, hiç kimsenin tüm birikimlerini Dogecoin yahut diğer bir kripto para ünitesine yatırmaması gerektiğini söyledi. Kripto piyasalarının riskli yapısına dikkat çeken Elon Musk, temkinli yaklaşımıyla daha evvelki görüşlerine aksi bir duruş sergiledi. 

Zaman vakit Dogecoin piyasasını heyecanlandıran hareketlerde bulunan Elon Musk, son olarak Twitter logosunu DOGE logosuyla değiştirecek kadar ileri gitmişti. DOGE ile ilgili her açıklaması piyasa tarafından süratlice fiyatlanırken en büyük 8. kripto paranın volatilitesi, Musk’ın açıklamalarına bağlı kalıyor.

Twitter ve Tesla CEO’sunun DOGE hayranlığı birtakım meselelere da yol açtı. Bir küme yatırımcı, Elon Musk’ın Dogecoin paylaşımlarıyla bir ponzi şeması kurduğu argümanıyla Musk’a 258 milyar dolarlık bir tazminat davası açtı.

Elon Musk, bu sefer Dogecoin’de heyecan verici bir açıklama yapmamış olsa da bir formda kripto parayı gündemde tutmayı başarıyor. Musk’ın kripto yatırımına karşı temkinli davranılmasına yönelik yorumu, Doge fiyatında kıymetli bir değişikliğe neden olmadı.

DOGE fiyatında son durum

DOGE, piyasanın genel görünümüne bağlı olarak son 24 saatte %3’e yakın düşüşle 0,071 dolardan alıcı buluyor. DOGE fiyatının 2023 yılı görünümüne bakıldığında kripto paranın yılın birinci çeyreğindeki toparlanma ivmesinde zayıf kaldığından bahsedilebilir. 

Yılın birinci yarısında  iki sefer üst istikametli atılım yapan DOGE, 0,1 dolardaki ruhsal düzeyi üzerinde kalmayı başaramadı. Başka yandan kripto para, son haftalarda bu yıl takviye bölgesi olarak kullanılan 0,07 dolar bölgesini bir defa daha test ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking