ÜlkeKültür.com

İslam Memiş bu defa altın hakkında konuşmadı, korkuttu: “Finansal tufan yaklaşıyor!”

0 125

Gram altın iddia ve yorumlarıyla tanınan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu defa “Hazır olun finansal tufan yaklaşıyor!” diyerek korkuttu.

Amerika’da mart ayından itibaren başlayan iktisada yönelik düşünceler borç limiti uyuşmazlığındaki optimist havaya karşın tüm süratiyle devam ediyor. Pek çok uzmana nazaran, ABD’de temerrüde düşme senaryosu hala güçlü bir senaryo. Ülke için resesyon ihtarları gelmeye devam ederken ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’dan çarpıcı açıklamalar geldi.

ABD BÜYÜK BİR KRİZİN EŞİĞİNDE

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ülkesindeki bankacılık sistemindeki son gelişmeleri ve ülkede devam eden borç limiti açmazına ait konuştu. Yellen problemleri  önlemenin yolu için en güzel seçeneği sunduğunu söyledi ve kongreyi borç limitinin yükseltilmesi yahut askıya alınmasını önerdi. Şayet bu yapılırsa yeni federal harcamalara müsaade verilmeyecek. Yalnızca hükümet mevcut taahhütlerini yerine getirecek.

Moody’s Analytics’in bu ayın başındaki varsayımına nazaran hükümetin uzun müddetli temerrüde düşmesinin gerçekleşmesi durumunda ABD iktisadı gerileme sürecine girebilir. ABD ekonomisindeki krizler global çapta tesire sahip olabilir. Bu bahiste gram altın başta olmak üzere dolar ve kripto para kestirim ve yorumlarıyla tanınan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten dikkat çeken yorum geldi. TV100’deki köşe yazısında İslam Memiş, “Hazır olun finansal tufan yaklaşıyor!” diyerek korkutan bir ikaz yaptı.

İslam Memiş’in ikazları şu biçimde:

“Türkiye seçime ve seçim sonuçlarına odaklanırken, ABD’den beklediğim ve bir aydır ihtarlarını yaptığım finansal tufan giderek yaklaşıyor. Evet, resesyon ve global işsizlik sorunu için hazır olun, az kaldı!

Bir aydır ABD’de beklediğim ikinci banka iflasları, resesyon ve global piyasalarda hissedilecek tufanı yerinde incelemek, görüş almak ve geleceğe dair öngörü oluşturmak için iki hafta evvel New York’taydım. Müşahedelerim ve görüşmelerim sonucunda bu tufanın çok yaklaştığını anladım.

YELLEN’İN KONUŞMASI İBRETLİKTİ

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın bu hafta yaptı açıklamalar beklentimi doğruladı. Yellen, sıkıntıları kapalı kapılar akabinde değil, televizyonlardan kamuoyuna duyurmaya başladı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın konuşması ibretlikti. ABD’nin nakdi yok ve bunu dünyaya alenen ilan ediyorlar. ABD Kongesi’nde sorun çözülür, sorun değil ancak sorunun buraya gelmiş olması büyük sorun. 2023’ün sonuna kadar resesyon kaçınılmaz. 2023’ün sonuna kadar Fed’in faiz indirimine başlaması büyük ihtimal.

2023’ün sonuna kadar global işsizlik sorunu daha da artar. Bu tufan tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri güç duruma sokar. Güç durumda olanları ise daha da sıkıntı duruma sokar.

BÜYÜK TUFANA HAZIR MISIN?

İnsanlara olan muhtaçlık her geçen gün azalacak. Dünya işsizler ordusuyla karşı karşıya kalacak. Bugün kısır siyasi tartışmalarla vakit geçiren ile önlem alanların bahtı tıpkı olmayacak! İki seçenek var ya zenginsin ya da yoksul. Bu süreci makaraya alanları sistem makara yapacak. Bu tufan, büyük sıfırlamanın birinci adımı. Hazır mısın?”

Kaynak: TV100

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!