ÜlkeKültür.com

İflas eden büyük kripto borsası yakında tekrar başlatılacak mı?

0 126

Fiyasko borsanın iflas sürecini yönetmek üzere atanan FTX’in yeni CEO’su John Ray III, Ocak ayında borsanın yine başlatılabileceğini ima etmişti.

Yayımlanan en şimdiki faturalandırma raporunda çalışmaların bu tarafta devam ettiği de görülüyor.

Ancak bugüne kadar varsayımsal tabirler dışında borsanın yine başlatılacağına dair rastgele bir somut ispat bulunmuyor.

Ray, Ocak ayında Journal’la yaptığı röportaj sırasında şunları söylemişti:

Nisan ayında da FTX’in baş avukatı Andy Dietderich, kripto para borsasının operasyonları yine başlatma potansiyeli olduğunu lakin bunun kıymetli ölçüde sermaye gerektireceğini belirtmişti. Tıpkı vakitte bu ihtimalin kesin bir karardan uzak olduğunu, daha birçok seçeneği göz önünde bulundurduklarını vurgulamıştı.

VC şirketi Tribe Capital ise bu açıklamaların akabinde borsayı tekrar başlatmak ismine bir finansman tipi (funding round) düzenlenirse öncülük etmekle ilgilendiğini bildirmişti.

Bununla birlikte sanayideki birtakım isimler, FTX’in başlangıcından 2022’deki çöküşüne kadar aksaklıklar yaratan ve nihayetinde çöküşte rol oynayan teknik eksikliklerin devam ettiğini ve bu yüzden yine başlatma planının pek de mantıklı olmadığını düşünüyor. Bu teknik aksaklıkların ortasında yüksek gecikme mühletleri ve yazılım yanlışları yer alıyor.

Bazıları, FTX’i yine başlatmak için gerekecek maliyetlerle yeni bir borsa kurulabileceğini ve böylelikle isimdeki kara lekeden de uzak durulabileceğini savunuyor.

CoinGecko dataları, bu haberler doğrultusunda FTT token’ın yüzde 12 arttığını gösteriyor. FTX’in yine başlatılması durumunda FTT’nin nasıl bir rol oynayacağı da belgisiz.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!