ÜlkeKültür.com

Bill Gates: “Yapay Zeka Google ve Amazon’un sonu olabilir”

0 111

Investing.com – Microsoft’un (NASDAQ:MSFT) kurucu ortağı Bill Gates Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yapay Zeka’nın nihayetinde bugün bildiğimiz formda Google (NASDAQ:GOOGL) yahut Amazon’un (NASDAQ:AMZN) sonu manasına gelebileceğini söyledi.

Goldman Sachs (NYSE:GS) ve SV Angel tarafından San Francisco’da düzenlenen bir yapay zeka etkinliğinde konuşan Gates, yapay zekada geleceğin önderinin, beşerler için bir şeyler yapabilen ferdî bir dijital asistan yaratabilen şirket olacağını söyledi.

Gates yapay zeka teknolojisinin, “kullanıcı davranışını kökten değiştirebilecek kadar derin” olacağını açıkladı.

“Hangi şahsî asistan kazanırsa kazansın, en değerli şey bu, zira bir daha asla bir arama sitesine gitmeyeceksiniz, bir daha asla bir verimlilik sitesine gitmeyeceksiniz, bir daha asla Amazon’a gitmeyeceksiniz.”

Gates Pazartesi günkü Yapay Zeka etkinliğinde, bu yapay zeka asistanının bir kişinin muhtaçlıklarını ve alışkanlıklarını anlayabilmesi ve onlara “okumak için vakti olmadığı şeyleri okumalarına” yardımcı olması gerektiğini açıkladı.

Bununla birlikte Gates, yapay zekanın gelecekteki galibinin bir teşebbüs ya da bir teknoloji devi olma bahtının eşit olduğuna inandığını açıkladı.

“Microsoft oyuna girmezse hayal kırıklığına uğrarım.” diyen Gates, eski DeepMind yöneticisi Mustafa Süleyman’ın kurucu ortakları ortasında yer aldığı “Inflection da dahil olmak üzere birkaç teşebbüsü etkileyici bulduğunu” da kelamlarına ekledi.

Ancak Gates son olarak, bu yapay zeka asistanının geliştirilmesinin ve daha sonra genel halka sunulacak kadar kanıtlanmasının biraz vakit alacağını öngördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!