ÜlkeKültür.com

Herkesin aradığı ancak aslında hiç olmayan Scorsese sinemasının kıssası: Goncharov

0 61

Martin Scorsese, pek çok sinema çektiği uzun ve başarılı bir mesleğe sahip. Lakin, Napoli mafyası hakkında Robert De Niro, Cybill Shepherd ve Al Pacino’nun oynadığı Goncharov isimli bir sineması hiçbir vakit yapmadı. Görünüşe nazaran bu gerçek, Twitter’ın devam eden Elon Musk kaosu sonrasında yine canlanan birçok siteden biri olan Tumblr’ın Goncharov isimli bu hiç olmayan sinemanın aslında gerçek olduğuna karar vermesini engellemedi.

Goncharov’un öyküsü, çok yakın tarihli bir TV Tropes yazısında özetlendiği üzere, “Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra mafya işvereni olmak için Napoli’ye gelen eski bir diskotek sahibini” takip ediyor. Bu sinemanın 1973’te vizyona girmesi gerektiği fikri ise olay örgüsünü en başından itibaren saçma hale getiriyor. Lakin yeniden de Tumblr’da pek çok tartışmaya ve hayran sanatına ilham verdi.

Goncharov etiketi altında, sinemadan uydurma sahneler ve poster maketlerini tasarlayan çok sayıda illüstrasyon, müziği ile bir arada bir görüntü oyunu, VHS sürümünün 3B modeli ve bir piyano tema müziği bulunabiliyor.

Bunun üzere düzmece içerikler sayesinde, aslında olmayan sinema pek çok kişi tarafından gerçek bir sinema üzere algılanmaya başlandı. Hatta pek çok kişinin, Google’da Goncharov araması yapmaya başladığı bildiriliyor.

Goncharov efsanesi nasıl başladı?

Görünüşe nazaran tüm fikir, internette yayılan kimi düzmece çizmelerin fotoğrafını gösteren eski bir Tumblr gönderisi ile başladı. Çizimler geldiğinde, üzerlerinde gizemli bir formda “Şimdiye Kadar Yapılmış En Kusursuz Mafya Sineması. Martin Scorsese, Goncharov’u Sunar. Bir Domenico Procacci Yapımı. Matteo JWHJ 0715’in Napoli Mafyası Hakkında bir filmi” yazan bir etiket vardı.

Bu tuhaf durumun kaynağını araştıran bir kullanıcı, etiketin muhtemelen Domenico Procacci tarafından üretilen, Scorsese’nin dayanağıyla Amerika’da piyasaya sürülen ve birebir vakitte “Napoli mafyası hakkında” olan 2009 üretimi Gomorrah’a atıfta bulunduğunu keşfetti. Gomorrah, Roberto Saviano’nun Camorra hakkında kurgusal olmayan bir kitabına dayanıyor ve birebir isimli bir TV dizisinden çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/