ÜlkeKültür.com

Gram altın 270,7 lira düzeylerinde

0 10

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının akabinde 270,7 lira düzeyinde dengelendi.

Almanya’da büyüme ve Çin’de sanayi üretimi başta olmak üzere son açıklanan makroekonomik dataların beklentilerin altında kalmasının yanı sıra Arjantin’deki gelişmeler ve İtalya’da siyasi belirsizliklerin devam etmesi, global piyasalarda resesyon kaygılarını artırdı.

Söz konusu gelişmelerin tesiriyle risk iştahı azalırken, inançlı liman olarak görülen altına da talep arttı.

Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1.535 dolara tırmanarak 2013 Nisan’dan bu yana en yüksek düzeyini görürken, bugün saat 10.50 prestijiyle yüzde 0,3 düşüşle 1.512 dolar düzeylerinden alıcı buluyor.

Altının gramı ise ons fiyatındaki yükselişe paralel son bir yılın en yüksek düzeyi olan 277 lirayı test etmesinin akabinde bugün 270,7 liradan süreç görüyor. Birebir dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 442 lira, Cumhuriyet altını 1.808 liradan satılıyor.

Analistler, global büyümeye ait telaşların belirginleştiği bir ortamda, yatırımcıların portföy dağılımında risksiz varlıkların tartısını artırdığına işaret ederek, bu paralelde altın fiyatlarının da yükseldiğini söyledi.

Gram altın için 269,7 liranın üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda 276 liranın gündeme gelebileceğini aktaran analistler, muhtemel düşüşlerde ise 265 liranın dayanak pozisyonunda bulunduğunu söz etti.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan