ÜlkeKültür.com

Ford 634 binden fazla aracı geri çağırdı

0 0

Dünyanın en çok satan araba markalarından olan Ford’dan geri çağırma operasyonu başladı. Ford, tam 634 binden fazla SUV model aracı geri çağırıyor.

ABD menşeili otomotiv üreticisi Ford’dan tüm dünyayı ilgilendiren bir gelişme meydana geldi. Ford, son yılların en büyük geri çağırma operasyonunu gerçekleştiriyor. atıyor.

Reuters’ın haberine nazaran; ABD’li şirket, 634 binden fazla SUV model aracı, çatlamış bir yakıt enjektörünün sıcak bir motora yakıt dökebileceği ya da buhar sızdırıp yangına sebep olabileceği riski sebebi ile geri çağırıyor.

2020-2023 modelleri

Geri çağırma, 2020 yılından 2023 yılına kadar olan Bronco Sport ve Escape SUV modellerini kapsıyor. Bütün araçlar, 1,5 litrelik üç silindirli motorlara sahip. Araba üreticisi, yangınların seyrek olduğunu ve genel olarak motor kapalıyken meydana gelmediğini tabir etti. Araç sahiplerine sürmeyi bırakma tavsiyesi de verilmedi.

Otomobil devi Ford, üçü yakındaki yapılara da yayılmış olan 20 yangın raporu aldığını söyledi. Şirket bununla birlikte, motorlar kapatıldıktan beş dakikadan kısa bir müddet sonra fark edilen dört yangın argümanı olduğunu da tabir etti.

Şirket, geçen yıl da dünya çapında 775 bin Explorer SUV modelini geri çağırmıştı.

karar.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya