ÜlkeKültür.com

Çin hudut ötesi e-ticaret için 33 yeni bölge açacak

0 0

Çin’de hudut ötesi e-ticaret için 33 yeni pilot bölgesinin daha onaylandığı bildirildi. Çin Devlet Kurulu tarafından yayımlanan bir bildiriye nazaran, ülkede 33 hudut ötesi e-ticaret pilot bölgesinin kurulması onaylandı. Böylelikle Çin’de hudut ötesi e-ticaret pilot bölgesi sayısı 165’e çıktı.

Çin Gümrükler Genel İdaresi’nden açıklanan datalara nazaran, ülkede hudut ötesi e-ticarette son beş yılda gerçekleştirilen ithalat ve ihracat hacmi yaklaşık 10 kat arttı. Geçen yıl hudut ötesi e-ticaretin dış ticaret hacmi yıllık yüzde 18,6 artarak, 1 trilyon 920 milyar yuana ulaştı.

Bu yıl Çin’in hudut ötesi e-ticaretinde istikrarlı ve süratli büyümenin kaydedildiğini yansıtan bilgiler, yılın birinci yarısında hudut ötesi e-ticaretin ithalat ve ihracat hacminin yıllık yüzde 28,6 arttığını, bu mevzuda hudut ötesi e-ticaret pilot bölgelerinin kıymetli rol oynadığını gösterdi.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya