ÜlkeKültür.com

Erdoğan’dan bir itiraf daha:  Körfez parasıyla dövizi tuttuk

0 115

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu PKK başkanlarıyla gösteren görüntünün deep fake olduğunu itiraf ettikten sonra dün akşam ortak yayında   TCMB’nin döviz kurunu baskılamasına Arap parasının yardımcı olduğunu ağzından kaçırdı.

Foreks Haber’e nazaran, Erdoğan “Körfez’den sistem içerisine para depo eden ülkeler oldu, bu da kısa müddet için de olsa Merkez Bankamızı, piyasamızı rahatlattı” sözünü kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez’den sistem içerisine para depo eden ülkeler olduğunu belirterek “Tabi bu da ne yaptı; ister istemez kısa bir müddet için de olsa Merkez Bankamızı, piyasamızı rahatlattı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CNN TÜRK – Kanal D ortak yayınında soruları yanıtladı.

Erdoğan, kriz tellallarının telaffuzlarına kimsenin kulak asmaması gerektiğini, bunun çok yanlış olacağını belirterek, “Kimse tasa etmesin. Ekonomimiz, bankacılık sistemimiz, finans sistemimiz pek sağlam.” halinde konuştu.

Cumhurbaşkanı “Bu ortada da yeniden Körfez’den filan bizim sistemimizin içerisine para depo eden ülkeler oldu. Bu yeni. Tabi bu ortada bu da ne yaptı; ister istemez kısa bir mühlet için de olsa Merkez Bankamızı, piyasamızı rahatlattı.” biçiminde konuştu.

Son paragrafta geçen “Bu yeni”, anılan depo fonlarının Suudi Arabistan’dan TCMB’ye aktarılan $5 milyarın ötesinde yeni kaynaklar olduğu izlenimini uyandırıyor.

Erdoğan, Arap ülkelerinin daha fazla nakit yardımdan kaçındığı bir gelecekte TCMB’nin döviz kurunu nasıl müdafaa edeceğini söylemedi. Doğal olarak, ortak yayında kimse ona bu soruyu sormaya da cüret edemedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi