ÜlkeKültür.com

İngiltere’nin çekirdek TÜFE’si 30 yılın doruğuna çıkarken Bitcoin düşüş yaşıyor

0 56

Bitcoin, Asya seansı boyunca 27 bin dolar düzeyinin altındaydı ve bu, geniş pay senedi piyasalarındaki yatırımcıların, İngiltere enflasyon datalarına reaksiyon göstermesiyle kripto piyasası çapında bir düşüşe yol açtı.

Yüzde 6,2’lik beklentilerden daha yüksek açıklanan İngiltere çekirdek TÜFE oranı, 1992 yılından bu yana en yüksek düzey olan yüzde 6,8’e ulaştı. Açıklanan bilgi besin, güç ve tütün hariç çekirdek fiyatlardaki artışların, Mart ayında yüzde 6,2 açıklanmasının akabinde bu ay 6,8’e yükseldiğini gösteriyor.

Rakamların üst üste üç ay beklenenden daha yüksek seyretmesi, ekonomik toparlanmaya yönelik umutları azaltıyor. Bu nedenle İngiltere Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltecek üzere görünüyor.

Bitcoin (BTC), şu anda yüzde 2,2’lik bir düşüşle yaklaşık 26,680 dolardan süreç görüyor ve direnç düzeyinin altında kalmaya devam ediyor.

Böylece bu haftanın başındaki tüm karları geri kaybediyor. Ether (ETH) ise yüzde 0,5’lik bir artışla 1.800 doların biraz üzerinde seyrediyor.

Solana (SOL) ve BNB token’ları nominal kayıplar gösteriyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/