ÜlkeKültür.com

Erdoğan O denli Bir Cümle Kurdu Ki Ekonomistler Daima Bir Ağızdan Sordu: “Karşılığı Ne?”

0 163

Erdoğan “Dost Ülkeler Türkiye’de Para Depoladı” Deyince Ekonomistler Teker Teker Sordu: “Karşılığı Ne?”

2023 yılında, ağır maruz kaldığımız, seçim sürecinde de en çok konuşulan bahislerin içinde dolar ve iktisat olurken, Merkez Bankası rezervleri yine gündemde öne çıkıyor.

Ekonomistlerin ağır halde uyardığı ekonomik duruma rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç bir sorun olmadığını yineledi. Lakin rezervlerle ilgili o denli bir söz kullandı ki herkesin dikkatini çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir yayında, “ekonomide sorun olmadığını”, sorun olduğunu söyleyen uzmanların da “kriz tellalı olduğunu” belirtti. Lakin sonraki sözü dikkat çekti.

Ekonominin kendi dinamikleri içinde değil de “dost ülke” takviyeleriyle görülen girişler ekonomistlerin sorgulamasına maruz kaldı.

Erdoğan’ın “yeni” olduğunu vurguladığı para girişinin piyasalarda duyulmaması şeffaflık ve rezervlerdeki durum açısından daha tasa verici olarak görüldü.

Seçimler sonrası mümkün değişiklikler ise burada soru işareti olarak kaldı.

Uzun vadeden çok makroekonomide seçim odaklı yönelim ise başka bir soru işaretiydi.

Merkez Bankası rezervlerinin AK Parti’nin iktidara geldiği günlere dönmesiyle dost ülkelerin “girişlerine karşın” görülen tablo ilgi çekti.

Cumhurbaşkanı’nın “kısa süre” tabiriyle de “seçimlere odaklanıldığı” anlaşıldı.

onedioekonomi.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!