ÜlkeKültür.com

Erdoğan: Faiz daha aşağıya inecek ve enflasyonu da aşağı indirecek

0 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı ortak TV yayınında, Merkez Bankası’nın faiz indirme kararlarıyla ilgili, “Faiz yüzde 12’ye indi bundan sonra daha aşağı inecek, enflasyonu baskılayıp onu da aşağı indirecek.” dedi.

CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında Ahmet Hakan, Hande Fırat, Zafer Şahin ve Abdulkadir Selvi’nin sorularını yanıtlayan Erdoğan’ın iktisat ile ilgili açıklamalarından satır başları şöyle:

– 2022 yılında büyümenin yüzde 5 düzeyinde gerçekleşmesini öngörüyorum. Natürel bu bir ortalama sayıdır, daha düzgünü olacak lakin daha berbatı olmayacak.

– Karadeniz doğal gazı devreye girerse işimiz çok daha kolay olacak. Rusya ile de bu noktada bir kahrımız yok.

– Sinop’ta bir nükleer güç santralinin adımını atacağız. Bununla ilgili Sayın Putin’le etraflı görüşmelerim oldu ve bu görüşmeleri devam ettiriyoruz.

– Faiz yüzde 12’ye indi bundan sonra daha aşağı inecek, enflasyonu baskılayıp onu da aşağı indirecek.

– Temennim odur ki bundan sonraki toplantıda bunu biraz daha indirmek suretiyle yıl sonuna kadar faizi tek haneli sayıya indirmeliyiz.

– Merkez Bankasının gücünü kaybetmesini bekleyenler, kusura bakmasınlar onlar avucunu yalamaya devam edecek.

– “(Borsa ile ilgili iddialar) Bahis en ince detayına kadar incelenecek, en kısa müddette bunu kamuoyuyla paylaşacağız.

Şimdi yapmış olduğumuz taban fiyat tespit sayılarında son tespiti aralıkta yapacağız. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, değerlendirmeleri yapıp yıl sonu prestijiyle adımları atacağız. 2023’e girerken çok daha güçlü bir halde gireceğiz. Bir kez tereddüt etmeden taban fiyatı yükseltirken, yapılan artışın maliyeti patronun üzerine bırakmadık, onu da biz üzerimize aldık. 2023 yılında uygulanacak minimum fiyat için önümüzdeki ay asıl tespiti yapacağız. Sayı konusunda hiç telaş edilmesin.

Çeşitli

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya