ÜlkeKültür.com

Dünya’nın en yaşlı bebekleri: doğdu Bu ikizler bir bakıma tam 30 yaşında…

0 0

Ulusal Embriyo Bağış Merkezi‘nin (NEDC) bildirdiğine nazaran, iki ikiz bebek 30 yılı aşkın müddettir dondurulmuş embriyolardan doğduktan sonra bir dünya rekoru kırdı. İkizler “dünyanın en yaşlı bebekleri” olarak isimlendiriliyor ve artık iki memnun ebeveynle bir yuva buldular.

Geçmişte daha eski bir embriyonun kullanılmış olması mümkün olsa da, embriyoların dondurulduğu tarih çoklukla takip edilmediğinden ötürü bu ikizler, canlı doğumla sonuçlanan en eski kayıtlar.

Şaşırtıcı bir formda, embriyolar, üvey babalarının doğumundan yalnızca 5 yıl sonra, Bill Clinton’ın George H. Bush’u başkanlık yarışında yendiği ve Seinfeld’in şimdi birinci dönemlerinde olduğu bir vakitte oluşturulmuştu. Embriyolar, 50’li yaşlarındaki bir babadan ve 1992’de 34 yaşındaki bir yumurta donöründen geldi. Bu, ikizlerin, 2020 doğumlu ve 27 yaşındaki bir embriyodan gelen evvelki rekor sahibi Molly Gibson‘ından daha yaşlı doğdukları manasına geliyor.

İkizlerin yeni babası Phillip Ridgeway Sky News’e yaptığı açıklamada, “Bunda akıllara sakinlik veren bir şey var. Onlar bizim en küçük çocuklarımız olsalar da bir bakıma en büyük çocuklarımız” dedi.

Embriyo dondurma tipik olarak yalnızca 10 yıl yahut daha kısa bir müddet için yapılır, lakin değerli ölçüde daha uzun mühlet canlı kalabilecekleri görülüyor. Farklı gelişim evrelerinde alınan embriyolar, süratle dondurulmadan evvel hücrelerden su çeken bir sıvıya maruz bırakılır ve bu noktada döllenmeye kadar sıvı nitrojende depolanır. Bu halde, tüp bebek onlarca yıl evvel alınan embriyolardan gerçekleşebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya