ÜlkeKültür.com

Dolar kurunun yükselişiyle gram altında yeni rekor geldi

0 147

Investing.com – Gram altın, dolar/TL’de yeni tepelere ulaşılmasıyla bugün 1.312 TL’ye kadar yükselerek yeni rekor düzeyini kaydetti.

Doların milletlerarası piyasalarda güçlenmeye devam etmesiyle ons altın son günlerde yatay seyrederken dolar/TL kurundaki yükseliş eğiliminin hızlanması gram altını destekleyerek rekor düzeylere ulaşmasına takviye oldu. Gram altın dün %3’lük sıçramayla 1.257 TL açılış fiyatından 1.312 TL’ye kadar yükseldi. Gün kapanışının 1.300 TL altında gelmesinin akabinde yükseliş günün birinci saatlerinde de devam ederken gram altın, sabah saatlerinde 1.305 TL düzeylerinde alıcı buluyor.

Dolar/TL paritesinde de rekor tazelendi. Parite, memleketler arası süreçlerde 21 TL düzeyine dokunarak yeni doruğunu belirledi. Dolar kuru, sabah saatlerinde 20,7 TL düzeyinde süreç görüyor.

Altının ons fiyatı ise zayıf seyrini sürdürüyor. Ons Altın, Mayıs ayındaki düşüş eğilimiyle son 2 ayın en düşük düzeyi olan 1.932 dolara kadar geriledi. Dünkü süreçlerde bir ölçü toparlanan ons altın, günü 1.962 dolardan kapattıktan sonra günün birinci saatlerinde 1.964 dolara kadar yükseldi.

Dolar endeksi ise Mayıs ayının birinci günlerinde 101 düzeyinde takviye bulduktan sonra ay boyunca yaklaşık %3,5 oranında yükselişle dün 104,53 düzeyine kadar çıkarak son 2 ayın en yüksek düzeyini kaydetti.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!