ÜlkeKültür.com

Çalkantılı bir periyottan geçen Bitcoin için değişik karar: Her gün bir Bitcoin alacaklar

0 0

El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, Twitter üzerinden Latin Amerika ülkesinin bundan sonra her gün bir Bitcoin alacağını duyurdu. Kimi yorumcular, Bitcoin’in fiyatının tabana ulaşmadan evvel daha da aşağı inebileceğine inanırken, kripto varlık şimdiden geçtiğimiz yıl Kasım ayında ulaşılan tüm vakitlerin en yüksek düzeyine kıyasla %75 bedel kaybetti, yani ülke planlarını sürdürürse uygun fiyatlardan alım yapıyor olabilir.

Bukele, aslında bir yılı aşkın müddettir aralıklarla ülke ismine Bitcoin satın alıyor. Onun liderliğinde ülke, dünyada Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimseyen birinci ülke olmuştu. Ne yazık ki, ülke bu kripto varlıkları nispeten yüksek fiyatlardan satın aldı ve şu anda ziyanda üzere görünüyor. Bu nedenle, tıpkı fikirde olmayanlar, atılan bu adımlar konusunda hala kuşkucu.

Şu anda Bitcoin fiyatını en çok etkileyen bahislerden biri, ikinci en büyük merkezi kripto borsası olan FTX’in çöküşü olarak öne çıkıyor. Bu olayın akabinde fiyat birkaç bin dolarlık bir düşüş yaşamış olsa da, sorunun yayılmasına dair telaşlar bulunuyor. Bu tasalar, temel olarak, FTX’e yakın olan ve kendi operasyonları için faaliyet göstermesine güvenen öteki borsalar olabileceğini belirtiyor. BlockFi üzere kimi borsalar para çekme süreçlerini şimdiden durdurdu.

Bu çöküşlerin kripto fiyatını etkilemesi olası olsa da kripto projelerinin temellerini değiştirmiyor. Ayrıyeten, daha tanınan hale gelmesi olası olan ve merkezi borsaların çökerken bıraktığı boşluğu doldurmaya hazır bir küme merkezi olmayan borsa da bulunuyor.

Bitcoin, patlama-çöküş döngülerine devam ederse, Bukele, Bitcoin’i uzun bir müddet görülebilecek en ucuz fiyatlardan alıyor olabilir. Tekrar de, Bitcoin hiçbir vakit global bir sakinlik yaşamadı ve her an her şey olabilir üzere gözüküyor. Bitcoin satın almayı düşünen bireylerin, kaybetmeyi umursamayacağı kadar para yatırmaları öneriliyor. Zira fiyatların çok değişken olması ve hatta yatırılan paranın tamamını kaybetme riski, kripto piyasaların neredeyse tek sabit gerçeği üzere gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya