ÜlkeKültür.com

Bitcoin, Mayıs ayını kırmızıda kapattı

0 151

Kripto para piyasası başkanı olan Bitcoin, Mayıs ayını düşüşle sonlandırdı. Böylelikle yılın başından beri birinci kere bir ayı kırmızı ile kapattı.

Gözde altcoin’lerden bir tanesi olan ADA, daha büyük hacimli altcoin’ler ortasında en çok paha kaybeden olurken LTC fiyatı ise neredeyse %4 oranında bir yükseliş kaydetti.

LTC, QNT, GRT ve birkaç kripto para ünitesi dışında piyasanın kalanının durumu pek de güzel değil.

Bitcoin 2023 yılının birinci kırmızı kapanışını yaptı

Piyasa önderi olan Bitcoin, hayli dalgalı bir ay geçirdi. Sonuna bakıldığında birkaç denemeye karşın 27.500 dolarda bulunan direnç noktasını kıramadığı görülebilir. Pazartesi günü makroekonomik haberler sonucunda fiyat 28.500 dolara sıçradı.

Ancak daha sonra Çarşamba gününe kadar yine 27.500 doların altına düştüğü için yükseliş kısa sürdü. Bilhassa dünkü reddedilme, fiyat hareketine çok ziyan verdi. Zira BTC, sadece birkaç saat içinde binlerce dolarlık bir düşüş yaşadı.

İlk başta 27.000 doların üzerinde kalmayı başardı.

Ancak son 24 saatte düşüş derinleşti. Böylelikle Bitcoin’in fiyatı 26.600 dolara düşerek son birkaç günün en düşük düzeyine gerilemiş oldu. O vakitten beri birkaç yüz dolarlık bir artış yaşamasına karşın grafikler hâlâ kırmızı.

Hatta Bitcoin, Mayıs ayını %7’lik düşüşle kapatarak 2023 yılında birinci kere bir ayı kırmızıda kapattı. Piyasa pahası 520 milyar dolara gerilerken altcoin’ler üzerindeki hâkimiyeti ise %46,1’e düştü.

Altcoin’ler de düşüşte

Çoğu altcoin de küçük günlük kayıplar yaşayarak grafiklerini kırmızıya boyadı.

En büyük altcoin olan Ethereum %1’lik bir düşüşün akabinde 1,850 dolara geriledi. Binance Coin tıpkı oranda geri çekildi ve şu anda 305 doların biraz altında süreç görüyor.

Bunun dışında öbür beğenilen altcoin’ler olan Ripple, Solana, Tron, Polkadot, Shiba Inu ve Avalanche grafikleri de kırmızı renkte.

Cardano, daha büyük sermayeli altcoin’ler ortasında en çok kıymet kaybeden oldu. ADA %3’ün üzerinde bir düşüş kaydetti ve bu yazının yazıldığı sırada 0,36 dolar civarında süreç görüyor. Buna karşılık Litecoin neredeyse 4 dolar artarak 90 doların üzerine çıkmayı başardı.

GRT, %5’lik artışı ile en çok kazanan altcoin oldu ve şu anda 0,15 dolar civarında süreç görüyor.

Genel olarak tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa pahası, günlük bazda 10 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking