ÜlkeKültür.com

Goodyear, Çin’deki yeni fabrikasının temelini attı

0 128

Amerikan lastik devi Goodyear Tire & Rubber Company’nin bir yan kuruluşu olan Cooper Tire & Rubber Company, Çin’in doğusundaki Kunshan kentindeki fabrikasının ikinci kademesinin inşaatına başladı.

200 milyon dolar pahasındaki yeni proje tamamlandığında binek araçlar için her yıl 2,6 milyon adet radyal lastik üretilmesi bekleniyor. Bu, Cooper’ın Kunshan şirketinin toplam yıllık üretim pahasını 2 milyar yuanın (yaklaşık 281.83 milyon dolar) üzerine çıkaracak.

Cooper’ın sera gazı emisyonlarını azaltmasına yardımcı olması beklenen, büsbütün geri dönüştürülebilir gereçlerden yapılmış lastikler üretmek için yüksek standartlı bir yeşil atölye inşa edilecek.

Kunshan Parti Lideri Zhou Wei, “Goodyear Tire & Rubber Company’nin Kunshan’daki büyümesi, yabancı sermayenin Çin pazarına olan itimadını gösteriyor.” dedi ve kentin araba sanayisini teşvik etmek için kıymetli bir büyüme direği olarak güçlendirmeye devam edeceğini de kelamlarına ekledi.

Yangtze Irmağı Deltası’ndaki imalat endüstrileriyle tanınan bir kent olan Kunshan, 150 milyar yuandan fazla bir araba modülleri sanayi zinciri oluşturdu ve yeni güç taşıtı sanayisinin ve akıllı irtibatlı taşıt sanayisinin gelişimini artırmayı planlıyor.

Kaynak: Çin Milletlerarası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!