ÜlkeKültür.com

Bitcoin, Binance Avustralya’da büyük bir indirimle işlem görüyor

0 84

Investing.com – Binance’in Avusturalya iştiraki ülkede diğer borsalara göre Bitcoin ve diğer kripto varlıklarında iskontolu işlemleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Bitcoin, Binance Avustralya platformunda dolar bazında 22.900’den işlem görürken diğer borsaların ortalama BTC kuru 27.800 dolar bandında bulunuyor. Bitcoin’in platformda iskontolu işlem görmesine neden olarak kullanıcıların pozisyonlarını kapatarak hızla çıkma girişimi görülüyor. Benzer durum Ethereum ve Solana gibi büyük kripto paralarda da görülürken bu varlıklarında yaklaşık %20 indirimli işlem gördüğü kaydedildi. 

Diğer yandan Binance Avustralya tarafından yapılan son açıklamada kullanıcıların 1 Haziran’dan itibaren PayID hizmeti kullanarak Avustralya doları çekemeyeceğini duyurdu. Zira platform, bu ay hizmet sağlayıcının tek taraflı kararıyla, Avustralya doları işlemlerinin son vermek zorunda kaldı.

Bu durum kullanıcıların bir panik havasına girmesine neden olarak 1 Haziran’dan önce varlıklarını AUD bazında almak için Bitcoin’i piyasa fiyatından daha ucuz fiyat satmaya razı olduğunu gösterdi.

Binance alternatif olarak sabit kripto para seçeneği sundu

Binance Avustralya’da itibari para kanalının kapanmasına alternatif olarak sabit kripto para seçeneği sunuldu. Yapılan açıklamada 1 Haziran’dan sonra platformdaki AUD varlıklarının çekim işlemlerini ve ticareti kolaylaştırmak için USDT’ye dönüştürüleceği belirtildi. Binance, ülkede AUD işlemlerine devam etmek için alternatif aramaya devam ettiğini söylerken henüz bu konuyla ilgili bir gelişme bulunmuyor. 

Binance, Nisan ayında Avustralya’da lisansının iptal edilmesinin ardından vadeli kripto işlemlerini kapatmak zorunda kalmıştı. Son olarak ise kripto borsasının ülkede itibari para birimi kanallarının kapatılmasıyla ticareti sekteye uğramaya devam ediyor.

Öte yandan Binance ve CEO’su Changpeng Zhao, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından türev işlemlerde düzenlemelere uyulmadığı gerekçesiyle dava edildi.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom