ÜlkeKültür.com

Bill Gates’ten yeni salgın uyarısı: Covid-19’dan daha makûs ve insan üretimi olabilir

0 93

Bill Gates, Pazartesi günü Avustralya Sidney’deki niyet kuruluşu Lowy Enstitüsü’nde konuştu. Gates, siyasi başkanların farklılıklarını çözmeleri ve bir sonraki virüse birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi. Gates, Covid-19 salgınını örnek göstererek daha fazla global işbirliği davetinde bulundu.

Teknoloji milyarderi bir sonraki pandeminin Covid-19’dan daha acımasız ve insan üretimi bir virüsten kaynaklanma ihtimali olduğunu söylüyor.

Gates, “Bir sonrakine hazırlanmanın ekonomik maliyetini, bunun maliyeti olan 10 trilyon doları aşan ekonomik kayıpla karşılaştırın. Pandemi sırasında, yangın yahut sarsıntılarda olduğu üzere beklemede olacak araçlara, uygulamaya ve global kapasiteye sahip olmamakla aptallık ettik” diyor.

Bay Gates, Avustralya’nın aşılar uygulanmadan evvel enfeksiyon oranlarını düşük tutmaya yardımcı olan siyasetlerine övgüde bulundu ve “Avustralya ve yaklaşık yedi ülke erken periyotta nüfus ölçeğinde tedbir almayı başardı” dedi.

Gates, gelecekteki salgınlarla başa çıkmak için karşılıklı siyasi iradeye dayalı istikrarlı bir milletlerarası nizama gereksinim olduğunu söyledi. Gates, “Hem ulusal hem de bölgesel seviyelerde her beş yılda bir kapsamlı bir salgına hazırlık tatbikatı yapmamız gerekiyor” diyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom