ÜlkeKültür.com

Apple yöneticisinin TikTok röportajında söyledikleri, Apple’daki işinden kovulmasına neden oldu

0 3

Bloomberg’in haberine nazaran, Apple’ın satın alma lider yardımcısı Tony Blevins, bir TikTok röportajındaki kaba kelamlarının viral hale gelmesinden sonra şirketten kovuldu. İçerik geliştirici Daniel Mac, bu ayın başlarında Blevins’e yaşamak için ne yaptığını sorduğu ve Blevins’in aşağıdaki cevabı verdiğini gösteren bir görüntü yayınladı: “Arabalarla yarışırım, golf oynarım ve büyük göğüslü bayanları okşarım. Fakat hafta sonları ve büyük tatil günleri izinliyim.

Video, Blevins’i ismiyle tanımlamıyor ve Apple’daki durumuna atıfta bulunmuyor, lakin Blevins işinin “muhteşem bir diş hekimliği planı” sunduğunu belirtiyor. Mac’in TikTok’taki formatı çoğunlukla kıymetli yahut lüks otomobilleri olan insanlara yaklaşmak ve yaşamak için ne yaptıklarını sormayı içeriyor. Bir diğer örnekte, bir Cadillac Lyriq içindeki Lider Joe Biden ile röportaj yapması görülebiliyor.

Bloomberg, görüntünün Apple’da bir iç soruşturma başlattığını ve bunun Blevins’in takımının başındaki vazifesinden ayrılmasıyla sonuçlandığını bildirdi. Ayrıyeten haberde, yorumların Apple’ın bayanların temsilini ve güçlendirilmesini artırma maksatlarıyla uyuşmadığını düşünen kimi çalışanları kızdırdığı da söyleniyor. Blevins, Bloomberg’e “yanlış mizah teşebbüsümden rahatsız olan herkesten samimiyetle özür dilediğini” söyledi. Bloomberg’in söylediğine nazaran Blevins’in kelamları, 1981 tarihli Arthur sinemasından büsbütün hakikat olmayan bir alıntıydı.

Apple’ın katı kuralları

Apple’ın, çalışanlarının TikTok’ta yazdıkları konusunda nispeten katı olduğu biliniyor. Bu yılın başlarında bir mühendis, telefonunu çaldıran birine teknik takviye sunan viral bir görüntü nedeniyle şirketin kendisini kovmakla tehdit ettiğini argüman etti. Bu durum tam olarak tıpkı değil, Blevins görüntüyü kendi yayınlamadı, bunun yerine öteki birinin görüntüsünde göründü. Lakin yorumları değerli ölçüde daha az marka dostu idi. Apple, toplumsal medya gönderileriyle ilgili dahili bir dokümanda çalışanlara şunları söylüyor: “Kendiniz olmanızı istiyoruz, lakin gönderilerde, tweet’lerde ve öbür çevrimiçi bağlantılarda de saygılı olmalısınız.

The Wall Street Journal’dan bir profile nazaran, Blevins’in şirketteki işi, şirkete daha yeterli muahedeler sağlamak için tedarikçiler ve ortaklarla çalışmaktı. Apple Park binasının inşası sırasında şirketin yüz milyonlarca dolar tasarruf yapmasını sağladığı belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya