ÜlkeKültür.com

Kripto para kesiminde bugün neler oldu?

0 4

Investing.com – Kripto para kesiminde günün öne çıkan gelişmeleri ortasından derlediğimiz haber özetimize göz atarak dal hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

MicroStrategy, Bitcoin alanındaki argümanını artırmak istiyor

MicroStrategy (MSTR), Bitcoin stratejisine daha düzgün odaklanmak ismine yeni bir adım atıyor.

MicroStrategy İdare Şurası Lideri Michael Saylor, Bitcoin Lightning Yazılım Mühendisi işe alımı için bir ilan açıldığını duyurdu. Bu bağlamda şirket, e-ticaret alanında işletmelere BTC Lightning ağına dayalı bir hizmet yazılımı platformu kurmayı amaçlıyor. 

MicroStrategy, şu an bilançosunda en yüksek BTC’yi tutan kurumsal şirket unvanını koruyor. Son alımın akabinde şirketin bilançosunda 3,89 milyar dolar kıymetinde yaklaşık 130.000 Bitcoin var.

Flare Networks XRP sahipleri için airdrop’un ne vakit gerçekleşeceğini açıkladı

Flare Network, bugün Twitter üzerinden XRP sahipleri için token dağıtımı için bir vakit çizelgesini yayımladı.

Yapılan açıklamada Flare ağı, token dağıtımı için 24 Ekim – 6 Kasım tarihlerini işaret etti. Lakin airdop vaktinin, ağın kâfi sayıda doğrulayıcıya sahip olup olmamasına nazaran değişebileceğini söyledi.

Texas ve Vermont Düzenleyicileri, Celsius’un sabit kripto para satma talebine karşı

Texas ve Vermont eyaleti yetkilileri, iflas eden kripto şirketi Celsius‘un sabit kripto varlıklarını tasfiye etme niyetlerine karşı olduğuna dair bir dilekçe sundu. İki ünite de işletmenin yasaya alışılmamış olarak faaliyet gösterme niyetiyle fonları kullanma mümkünlüğü olduğunu argüman etti.

Celsius’un avukatları, 15 Eylül tarihinde 23 milyon dolar kıymetinde olduğu varsayım edilen sabit kripto varlıkların satılmasına yönelik taleplerini ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne iletti. Talep, 6 Ekim görülecek duruşmada pahalandırılacak.

Japon borsası Bitpoint, node ortağı olarak IOST ekosistemine katılıyor

Bitpoint Japan, inanılırlık delili olarak bilinen birinci kuşak fikir birliği üzerine inşa edilmiş node’lar ve cüzdanlar ile merkezsiz Blockchain ağı IOST’ta bir ortak node haline geldi.

Japonya’daki IOST ekosistem node ortakları ortasında geliştiriciler, Web3 oyun hizmeti sağlayıcıları, özel yatırımcılar, medya, hukuk firmaları, kripto varlık borsaları ve global olarak Binance Staking, Huobi Wallet ve Moonstake üzere birinci sınıf Staking sağlayıcıları yer alıyor. 

Kripto ilgisi en düşük seviyede olan 10 ülke

Forexsuggest’in araştırmasına nazaran kripto paraları tanıyan 105 ülke olmasına rağmen kimi ülkeler kripto benimsemesinde son derece yavaş kalmış durumda. 

Şirket, yaptığı araştırmada kripto sahipliği, kripto ATM’leri, kripto para ile ilgili aramalar üzere birçok kriteri kullanarak 10 üzerinden bir puanlama yaptı. 

Buna nazaran kripto tersi olarak duran birinci 10 ülke; Suudi Arabistan, Danimarka, İzlanda, Nambiya, Yeni Zelanda, Japonya, Lüksemburg, Bosna Hersek, Norveç ve İsrail olarak sıralandı. 

Terra Classic grubu, resmi olarak LUNC geliştirme planını yayımladı 

Perşembe günü yapılan güncellemeye nazaran Terra Rebels kümesi, Terra Classic (LUNC) projesi için bir yol haritası yayımladı. Terra Rebels, Do Kwon ve TerraForm Labs tarafından terk edilen Terra Classic ekosistemini Mayıs ayında çöktükten sonra diriltmek emeliyle oluşturulmuş merkezsiz bir tertip (DAO).

Terra Classic ekosisteminde gerçekleştirilecek geliştirmelerin özetlendiği yol haritası, Terra Rebels’ın oluşturulması, yönetişim teklifleri 3568, 4080 ve 4095’in kullanıma sunulması, v21 test ağının ve yazılımının güncellenmesi, periyot testlerinin sonuçlandırılması ve yazılım birleştirmeleri de dahil olmak üzere 22 projeden oluşuyor.

Yazar: Günay Caymaz

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya