ÜlkeKültür.com

Altın 2.000 doların altına indi

0 8

Altın geçtiğimiz haftayı kırmızıda tamamlarken son altı haftanın en düşük düzeyine kadar geri çekilmiş oldu.

2.011 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan sarı maden, ABD’deki Borç Limiti tartışmalarından ötürü satış baskısıyla bir haftayı geride bıraktı. 1 Haziran’a kadar borç limitlerinin artırılmaması durumunda ABD’nin temerrüde düşeceği beklentisi artmaya başladı.

Bu haber akışı, piyasada alım iştahını zayıflatırken altın üzerindeki satış baskısını da artırmış oldu. Bu gelişmeler ışığında altın, 1.952 dolar/ons düzeyine kadar geri çekilerek haftanın en düşük düzeyini kaydetmiş oldu. 1.978 dolar/ons düzeyinden haftayı tamamlayan sarı maden, yüzde 1,6 çıkarı hanesine yazdı.

Gümüş de altınla emsal biçimde satıcılı bir günü geride bırakırken altına kıyasla kısmen daha yeterli bir performans göstermiş oldu. 23,98 dolar/ons düzeyinden haftaya başlayan beyaz maden, 23,32 dolar/ons düzeyine kadar geri çekilerek son 7 haftanın en düşük düzeyini kaydetmiş oldu.

23,84 dolar/ons düzeyinden kapanış yapan beyaz maden evvelki haftaya kıyasla yüzde 0,5 kayıp yaşadı.

Platin başka iki kıymetliden ayrışmayı ve haftayı yeşilde tamamlamayı başararak öne çıktığı bir haftayı geride bıraktı. 1.053 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan platin, 1.067 dolar/onstan haftayı tamamlayarak yüzde 1,3 yararı hanesine yazmış oldu.

Paladyum da platin üzere haftayı çıkarla tamamlayarak 1.500 dolar/onsun üzerinde kalma uğraşını sürdürmüş oldu. 1.504 dolar/ons düzeyinden seansa başlayan paladyum, 1.514 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 0,6 çıkarı hanesine yazarak haftayı tamamladı.

Kaynak: TROY

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri