ÜlkeKültür.com

Almanya’da iki önder, 20 milyar euro’luk bütçe açığını kapatmanın yolunu buldu

0 104

Almanya’da Başbakan Olaf Scholz ile Maliye Bakanı Christian Lindner, 2024 bütçesinde 20 milyar euro açığın kapatılmasına yönelik bir planı tartışarak tahlile kavuşturdu.

Scholz ile Lindner, savunma hariç tüm bakanlıkların harcamalarının kısılmasında anlaştı.

Konuya yakın kaynakların Bloomberg News’a verdikleri bilgiye nazaran Scholz ve Lindner’in vardıkları uzlaşma, neredeyse tüm bakanlıklarının harcamalarında yüzde 2-3 kısıntıya gidilmesini öngörüyor. Fakat bu kesinti 20 milyar euro açığın yarısının karşılanmasını sağlayacak. Scholz ve Lindner’in geri kalana paranın nasıl bulunacağını da karar vermeleri gerekiyor.

Hür Demokratlar’ın önderi de olan Lindner, harcamaların siyasi açıdan hassas olan toplumsal harcamalar üzere alanlarda da kısılması daveti yapıyor. Toplumsal Demokrat Parti başkanı olan Başbakan Scholz ise bu türlü bir adımdan kaçınma taraftarı.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking